Aktualności

30.03.2015

Inauguracja bazy operacyjnej Adria Airways

Inauguracja bazy operacyjnej Adria Airways

29 marca odbyła się uroczysta inauguracja nowych połączeń z Łodzi do Amsterdamu 6 razy w tygodniu oraz Monachium 2 razy dziennie obsługiwanych przez linię Adria Airways. Jednocześnie na łódzkim lotnisku ruszyła baza operacyjna linii. Z tej okazji na naszym lotnisku odbyła się konferencja prasowa, poczęstunek okolicznościowych tortem oraz symboliczne przecięcie wstęgi.
 

Naszymi gośćmi byli Luka Rojsek - szef siatki połączeń Adria Airways, PK Sinha - dyrektor Międzynarodowego Centrum Usług Zakupowych Philips, Amit Lath - Prezes Sharda Group i Indyjsko - Polskiej Izby Gospodarczej oraz Mateusz Walasek, Radny Rady Miejskiej w Łodzi. Gospodarzem był Michał Marzec, Prezes Portu Lotniczego w Łodzi.
 

Wszyscy zgodnie podkreślali bardzo duże znaczenie nowych połączeń zwłaszcza dla biznesu z Łodzi i regionu:
 

- Dla biznesu liczy się czas. Nieprawda, że możemy latać z Warszawy, bo to tylko godzina drogi. Z doświadczenia wiemy, że cała podróż wraz z korkami trwa 2 lub 2,5 godz. Mamy lotnisko w Łodzi i chcemy latać stąd - powiedział Amit Lath, prezes Sharda Group.
 

- Podróżując dotychczas przez Warszawę musieliśmy płacić prawie taką samą cenę za dojazd do Warszawy, jak za bilet lotniczy. Teraz koszt dojazdu do lotniska nam odpada - dodał PK Sinha, dyrektor generalny Międzynarodowego Centrum Usług Zakupowych Phillips w Łodzi.
 

Po konferencji łódzcy dziennikarze, nasi goście oraz przedstawiciele Portu udali się inauguracyjnym lotem do Amsterdamu. Na lotnisku Schiphol pierwszy lot z Łodzi został uroczyście przywitany eskortą pięciu samochodów technicznych, salutem wodnym oraz okolicznościowym tortem.
 

Nowe połączenia umożliwiają wygodny dostęp do bardzo szerokiej siatki połączeń Lufthansy z Monachium oraz KLM z Amsterdamu. Bilety można kupować na stronie przewoźnika www.adria.si/pl

Pełna fotorelacja na naszym profilu na Facebooku
 

Poglądowy rozkład lotów:

Łódź 06:55 - Monachium 08:15 
Monachium 08:45 - Łódź 10:05

Łódź 10:50 - Amsterdam 12:40
Amsterdam 13:20 - Łódź 15:00

Łódź 15:50 - Monachium 17:10
Monachium 19:20 - Łódź 20:40

Sprawdź szczegółowy rozkład lotów
powrót
  •