Aktualności

02.06.2016

Inauguracja połaczenia Łódź - Paryż oraz oddanie do użytku nowej płyty postojowej.

Inauguracja połaczenia Łódź - Paryż oraz oddanie do użytku nowej płyty postojowej.2 czerwca o godzinie 11:30 odbył się pierwszy rejs liniami Adria Airways do Paryża CDG. Z tej okazji mieliśmy przyjemność gościć przedstawicieli Urzędu Miasta Łodzi, Urzędu Marszałkowskiego, Konsula Honorowego Francji w Łodzi, przedstawicieli lokalnego biznesu oraz wielu innych gości.
Loty do Paryża odbywać się będą 3 razy w tygodniu we wtorki, czwartki i soboty według poniższego rozkładu: 
Wylot z Łodzi:
Wtorek, czwartek, sobota – 11.30
 
Przylot do Łodzi:
Wtorek, sobota – 22.20
Czwartek – 16.40
 
Bilety do Paryża można rezerwować na stronie www.adria.si oraz na www.lufthansa.com, ponieważ połączenie to obsługiwane jest  w formule codeshare z Liniami Lotniczymi Lufthansa. Cena promocyjna za bilet w dwie strony 99 Euro. 31 kg bagażu i serwis pokładowy w cenie biletu.
 
Otwarcie nowego kierunku zbiegło się z oddaniem do użytku nowej płyty postojowej, która powstała w wyniku połączenie dotychczasowych płyt PPS1 i PPS2.
Płyta postoju samolotów odpowiada wymogom lotniska o kodzie referencyjnym 4D. Stanowi ona łącznik istniejących płyt a zaprojektowana została tak aby móc wyznaczyć na niej dwa dodatkowe stanowiska postojowe samolotów kodu C i trzecie stanowisko postoju dla kodu C z funkcją odladzania samolotów do kodu C.Zdjęcia: Marcin Bryja
powrót
  •