Czytelnia

Wakacje w Warnie

Wielu młodych Polaków kojarzy Warnę przede wszystkim z opowieści swoich rodziców. Jedni mieli szczęście spędzić tam urlop, dla innych Warna była niedoścignionym marzeniem. Dzisiaj ten nadmorski kurort w Bułgarii pozostaje w zasięgu zaledwie kilkugodzinnego lotu samolotem, co sprawia, że wakacje w Warnie to opcja chętnie wybierana przez młodych Polaków, rodziny z dziećmi oraz seniorów. Ale doskonałe skomunikowanie z polskimi portami lotniczymi to nie jedyny atut trzeciego co do wielkości miasta w całej Bułgarii.

wakacje w warnie

Turystów do Warny przyciągają przede wszystkim długie piaszczyste plaże i spokojne morze, w którym nawet dzieci czują się bezpiecznie. Z racji swojej wielkości, obok piaszczystych plaż miasto oferuje również sporo atrakcji. Warna dba o rozrywkę nie tylko w ciągu dnia. Po zachodzie słońca ożywają liczne kluby i puby, w których zabawa trwa do białego rana.

Dla kogo wakacje w Warnie?

Wybierając się do Warny należy pamiętać o tym, że to duże miasto. A tam gdzie duże miasto, tam też sporo turystów… Jeśli marzy nam się cisza i spokój, puste plaże i niewielkie hotele Warna może się okazać nienajlepszym wyborem, jeśli jednak jesteśmy fanami odpoczynku w tętniących życiem kurortach – Warna to z pewnością jeden z tych najbardziej wartych uwagi po Złotych Piaskach i Słonecznym Brzegu.

Warna ma do zaoferowania naprawdę dużo. Jeśli nie przeszkadza Ci gwar i tłum dużego nadmorskiego kurortu miło spędzisz tu czas zarówno plażując, jak i zwiedzając. Dodatkowym atutem miasta jest fakt, że w samej Warnie i okolicy zawsze dużo się dzieje, więc na nudę na pewno nie można tu narzekać.

Ciągnące się kilometrami piaszczyste plaże…

To jeden z największych atutów Warny. Miasto zawdzięcza te niezwykłe plaże ujściu rzeki Kamczija, która właśnie tu wpada do Morza Czarnego. Po obydwu stronach ujścia rzeki kilometrami ciągną się plaże, które otacza gęsty las. Na plażach nie brakuje infrastruktury oraz możliwości do uprawiania sportów wodnych. Znajdziemy tu wypożyczanie infrastruktury plażowej, wypożyczanie sprzętów wodnych oraz liczne beach bary, w których możemy schronić się przed słońcem, jednocześnie sącząc drinki i napoje bezalkoholowe.

Okolice kurortu sprzyjają również spacerom i oglądaniu cudów natury. Jednym z takich miejsc jest Kamienny Las – formacja skalna znajdująca się w pobliżu szosy E70 z Warny do Nowego Pazaru. Początkowo uważano, że zgrupowania gładkich i foremnych kamieni stanowią pozostałości budowli antycznych, z czasem teorię tę zweryfikowano. Obecnie uważa się, że obiekty powstały w wyniku działania erozji powierzchniowej.

wczasy warna

(zdj. Kamienny Las, okolice Warny, Bułgaria)

Gdzie szukać wakacji w Warnie z wylotem z Łodzi w dobrej cenie?

Ze względu na przystępne ceny oraz ciekawą ofertę Bułgaria jest jednym z najchętniej wybieranych przez Polaków kierunków turystycznych. Gdzie szukać ciekawych wycieczek i wakacji w Warnie w konkurencyjnych cenach? Jeśli interesują Cię wakacje w Warnie z wylotem koniecznie sprawdź oferty naszych Partnerów. Lotnisko Łódź współpracuje z najlepszymi tour operatorami w regionie - to biura: Coral Travel, Rainbow, TUI, Itaka i Eximtours.