Ciekawostki podróżnicze

Złote Piaski - piaszczyste plaże i morze atrakcji

10.08.2020

Złote Piaski to jeden z najbardziej popularnych nadmorskich kurortów Bułgarii. Sam kurort, jak i jego okolice cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem turystów od ponad 60 lat. Jednym z największych atutów tej popularnej wakacyjnej destynacji są piaszczyste plaże, na których możemy zażyć kąpieli słonecznych i zakosztować sportów wodnych. Co wyróżnia Złote Piaski i tamtejsze plaże? Czego możemy oczekiwać od urlopu w tej części Bułgarii?

złote piaski plaże

Początkowo Złote Piaski były miejscem odwiedzanym przed wszystkim przez osoby ceniące sobie cieszę i spokój. Z czasem, atrakcyjna lokalizacja kurortu i jego szerokie piaszczyste palże zaczęły przyciągać do Złotych Piasków rzesze fanów kąpieli słonecznych i sportów wodnych. Dzisiaj Złote Piaski to wymarzone miejsce na urlop dla entuzjastów kurortowego życia – wypoczynku na plaży, wodnych atrakcji, dobrego jedzenia i dyskotek. To miejsce często wybierane przez osoby młode oraz rodziny z dziećmi. Do pobytu w tej okolicy kuszą luksusowe hotele z basenami, szerokie i piaszczyste plaże oraz liczne atrakcje pośród których każdy znajdzie coś dla siebie. My skupimy się jednak na urokach bułgarskich plaż, które śmiało mogą konkurować z zachodnioeuropejskimi kurortami.

Złote Piaski – Główna Plaża

Większość turystów wybiera Złote Piaski ze względu na tutejsze plaże – szerokie i piaszczyste, z łagodnym wejściem do morza. Jedną z najpopularniejszych plaż w tej okolicy jest plaża główna. Ciągnie się ona wzdłuż całego kurortu. Na przestrzeni lat powstały przy niej nieduże kompleksy hotelowe, liczne bary, restauracje i kluby. Od rana do późnych godzin nocnych plaża tętni życiem. Można tu wypożyczyć sprzęt pływający oraz leżaki, a także skorzystać z oferty parasailingu.

Parasailing to popularna atrakcja turystyczna. Polega na holowaniu za pojazdem osoby przypiętej uprzężą do specjalnie zaprojektowanego skrzydła, które przypomina spadochron. Podczas holowania osoba unosi się w powietrzu. W parasailingu do holowania najczęściej wykorzystuje się motorówki, umożliwiając turystom „latanie” nad wodą.

Złote Piaski – Plaża Nirvana

Złote Piaski to nie tylko tętniąca życiem plaża główna. Na tych, którzy chcą się zrelaksować na słońcu w bardziej ustronnym miejscu czeka Plaża Nirvana. Na ogół nie ma tu tak dużego tłoku jak na plaży głównej i zdecydowanie mniej się tu dzieje. Na plaży można wypożyczyć leżaki i parasole, w okolicy działają również kameralne beach bary. Atmosfera zachęca do wygrzewania się na słońcu i kąpieli w morzu. Jako, że plaża jest szeroka i piaszczysta, a zejście do morza łagodne jest to miejsce chętnie wybierane przez rodziny z mniejszymi dziećmi.

Prywatne plaże

Warto pamiętać również o tym, że niektóre hotele w kurorcie posiadają prywatne plaże. Ich zaletą jest przede wszystkim bezpłatny dostęp do infrastruktury plażowej oraz zlokalizowanie blisko hotelu. Jednym z takich hoteli jest Astera Hotel&Spa. Również Oasis Boutique Hotel dysponuje własną plażą dla gości, a ponad nią zlokalizowany jest basen, z którego roztacza się widok na morze.