Aktualności

Z Łodzi do Kijowa i Lwowa

Z Łodzi można będzie polecieć do Kijowa i Lwowa.

Ukraińska tania linia lotnicza SkyUp zadebiutuje na łódzkim lotnisku 29 marca.

Lowcostowa linia lotnicza SkyUp rozpoczyna loty na Ukrainę z łódzkiego lotniska. SkyUp jest najdynamiczniej rozwijającą się linią lotniczą na Ukrainie, a w latach 2018-2019 uznana została za linię lotniczą z najdynamiczniej rozwijającą się siatką połączeń. Od tego roku rozpoczyna ofensywę na rynku europejskim. Od końca marca otwiera 60 tras do 21 krajów, w tym do Polski. Ważnym elementem nowej siatki połączeń będzie Port Lotniczy Łódź, z którego przewoźnik otworzy dwa kierunki. Od marca można będzie polecieć do Kijowa, a od kwietnia do Lwowa.

Połączenia do Lwowa i Kijowa to bardzo dobra wiadomość zarówno dla mieszkańców naszego miasta i województwa, jak i dla mieszkających i pracujących w Łódzkiem obywateli Ukrainy. W aglomeracji łódzkiej mieszka i pracuje ponad 150 tysięcy obywateli tego kraju. Będą mogli oni teraz swobodnie, i co najważniejsze szybko, dostać się do swojego kraju, żeby odwiedzić rodziny.

Lwów i Kijów to także ciekawe kierunki z punktu widzenia polskiego turysty. Samoloty będą na początku latać w poniedziałki i piątki, a to doskonała okazja do krótkich, weekendowych wypadów.

Kijów to stolica Ukrainy, zamieszkana przez blisko trzy miliony obywateli. Jest nazywana miastem złotych kopuł ze względu na liczne prawosławne zabytki, ale to także miasto zamożne, młode i akademickie. Loty do Kijowa (lotnisko Boryspol) rozpoczną się 29 marca. Najpierw będą realizowane dwa razy w tygodniu, a od końca kwietnia cztery razy.

Od 30 kwietnia można będzie polecieć z Łodzi do Lwowa. Wiele osób podróżuje tam dla licznych zabytków m.in. Starego Miasta wpisanego na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO, niektórzy poszukują śladów po naszych rodakach zamieszkujących Lwów przed II wojną światową, ale też dla znakomitych restauracji i niepowtarzalnego klimatu.

Mimo, że Lwów leży blisko polskiej granicy, podróż samochodem jest utrudniona ze względu na kilkugodzinne kolejki na przejściu granicznym. Podróż lotnicza z Łodzi do Lwowa będzie trwała niewiele ponad godzinę.

Połączenia do Lwowa i Kijowa to bardzo dobra wiadomość zarówno dla mieszkańców naszego miasta i województwa, jak i dla mieszkających i pracujących w Łódzkiem obywateli Ukrainy. W aglomeracji łódzkiej mieszka i pracuje ponad 150 tysięcy obywateli tego kraju – mówi Joanna Skrzydlewska, wiceprezydent Łodzi.

W samej tylko Łodzi wydano kilkadziesiąt tysięcy pozwoleń na pracę dla Ukraińców.

- Będą mogli oni teraz swobodnie, i co najważniejsze szybko, dostać się do swojego kraju, żeby odwiedzić rodzinny. – dodaje wiceprezydent Joanna Skrzydlewska.”

Mamy dziś dobrą wiadomość dla łodzian, a także dla ponad 150 tysięcy Ukraińców mieszkających w województwie łódzkim. Po kilkunastu miesiącach rozmów i negocjacji z naszym partnerem z Ukrainy linią lotniczą SkyUp, udało się przygotować bardzo ciekawą ofertę. Cieszymy się, że SkyUp wybrał nas jako ważny element swojego rozwoju w Polsce, uruchamiając dwa kierunki. Jesteśmy przekonani, że loty do Kijowa i do Lwowa będą cieszyły się zainteresowaniem wśród polskich turystów. Pierwsze reakcje osób, którym powiedziałam o planowanych połączeniach, to było: „Lecę do Lwowa pierwszym samolotem” - mówi dr Anna Midera, prezes Portu Lotniczego w Łodzi.

Nina Ryszka, prezes Holdingu PTAK S.A.: „Uruchomienie regularnych połączeń między lotniskiem w Łodzi a Kijowem i Lwowem to bardzo dobra wiadomość dla przedsiębiorców funkcjonujących w regionie, w tym dla Centrum Hurtowego Ptak. Jako najnowocześniejsze i największe w Europie Środkowej centrum hurtowej sprzedaży odzieży pozytywnie oceniamy wszelkie próby usprawnienia transportu pasażerskiego i cargo między Ukrainą a Polską. Już teraz 30 proc. z 9 milionów klientów, który w ciągu roku odwiedzają nasze Centrum, to przedsiębiorcy z zagranicy. Aż jedną czwartą z nich stanowią obywatele ukraińscy. Jesteśmy przekonani, że nowe połączenia lotnicze będą cieszyć się popularnością, a także przyczynią się do wzrostu eksportu polskich produktów na Ukrainę i zaowocują nawiązaniem nowych relacji handlowych” – powiedziała

 

Ceny biletów do Lwowa zaczynają się od 17 euro, a do Kijowa od 22 euro, czyli odpowiednio około 80 i 100 zł w jedną stronę z 9 kg bagażem podręcznym o wymiarach 55x40x20 cm.

Bilety można kupować na stronie przewoźnika https://skyup.aero/