Aktualności

Z Łodzi polecimy do Włoch!

Z łódzkiego lotniska można będzie od wakacji polecieć do Włoch: do Forli niedaleko Bolonii i Rimini oraz do Trapani na Sycylii. Regularne połączenia otwiera linia lotnicza Lumiwings.

Lotnisko Bolonia-Forli znajduje się w regionie Emilia Romania w odległości 70 km od Bolonii, 57 km od Rimini i 30 km od Rawenny. Niedaleko znajdują się również Wenecja, Mediolan i Florencja. Jest to dobry punkt do rozpoczęcia zwiedzania, ale też wypoczynku w kurortach położonych wzdłuż wybrzeża Adriatyku. Natomiast Trapani leży na malowniczym, zachodnim wybrzeżu Sycylii. Od Palermo dzieli je ok. 100 km.

Do tych dwóch destynacji można będzie polecieć z Łodzi już od 1 czerwca 2021.

Loty zaplanowano na wtorki i soboty. Samolot linii Lumiwings będzie leciał z Łodzi do Trapani z międzylądowaniem w Forli. Tam wysiądą pasażerowie, których celem podróży są Włochy kontynentalne, a turyści wybierający się do Sycylii, polecą dalej. Wysiadając w Forli możemy zwiedzać i odpocząć na wybrzeżu Adriatyku w takich miejscowościach jak Rawenna czy Rimini, ale możemy dostać się też do Wenecji, San Marino czy Toskanii. Dla fanów wyścigów Formuły 1 jest to doskonała miejsce, by odwiedzić słynny tor Imola, a miłośnicy twórczości Williama Szekspira mogą wybrać się w podróż do miasta Romeo i Julii, Werony.

Joanna Skrzydlewska, wiceprezydent Łodzi: „Polacy kochają Włochy, kochają włoską kuchnię, pogodę, włoskie sery i wino. Kochają odpoczywać we Włoszech. Cieszę się, że już od czerwca uruchomione zostaną z Łodzi dwie destynacje do Bolonii-Forli i do Trapani na Sycylii. Zapraszamy łodzian do kupowania biletów i planowania włoskich wakacji. Duży plus dla linii lotniczej Lumiwings za to, że są linią Pets Friendly. Już za 1 euro można zabrać na pokład swojego pupila, a dla wielu to przecież członek rodziny i chcą zabrać go na wypoczynek.”

Nad przygotowaniem oferty lotów do Włoch pracowaliśmy ponad rok. Cieszymy się, że możemy dziś zaproponować Państwu dwa kierunki – jeden do środkowych Włoch, drugi na Sycylię. Mieszkańcy naszego regionu podróżują często do Włoch nie tyko turystycznie, ale także zawodowo, odwiedzić rodziny, a studenci łódzkich uczelni na Erasmusa. Wielu Włochów mieszka w Łodzi, tu założyli rodziny. Teraz, wraz z linią Lumiwings, dajemy Państwu możliwość latania do słonecznej Italii i zapraszamy do korzystania z lotów” – mówi dr Anna Midera, prezes Portu Lotniczego Łódź. 

Linia lotnicza Lumiwings została zarejestrowana w 2015 roku w Atenach. Dotychczas była to linia czarterowa, obsługująca głównie rynek włoski. Od tego roku zmienia swój model biznesowy i zaczyna latać jako przewoźnik regularny.

Bilety można rezerwować na stronie www.lumiwings.com

Ceny biletów z 23 kg bagażu w standardzie do Forli zaczynają się od 42 euro, a do Trapani od 71 euro (ceny biletów w jedną stronę). Linia oferuje specjalną ofertę dla miłośników zwierząt domowych – samolotami Lumiwings można przewozić w kabinie naszych pupili za jedyne 1 euro!