Czytelnia

Loty do Bolonii z Łodzi - Pomysł na udany weekend we Włoszech

Bolonia to duże miasto uniwersyteckie położone w północnych Włoszech. Jest ważnym ośrodkiem kultury, sztuki i międzynarodowych targów. I choć zdania na temat turystycznej atrakcyjności regionu bywają podzielone, Bolonia jest kierunkiem często wybieranym przez osoby planujące weekendowe wycieczki do Włoch. Za wyborem tej wyjątkowej destynacji dodatkowo przemawia fakt, iż teraz loty do Bolonii startują z Lotniska Łódź, oferując bezpośrednie połączenie ze stolicą regionu Emilia-Romania i prowincji Bolonia.

bilety do bolonii, loty do bolonii z łodzi

Dlaczego bilety do Bolonii?

Dotychczas turyści pragnący zwiedzić miasto będące siedzibą najstarszego uniwersytetu w Europie kontynentalnej byli zmuszeni do organizacji dojazdów z większych portów lotniczych. W praktyce więc wycieczka do Bolonii składała się na lot z Polski do wybranego miasta, skąd wynajętym samochodem lub innym środkiem transportu można było dotrzeć do miasta uniwersyteckiego. Warto przy tym wspomnieć, że odległości, o których mówimy nie są najmniejsze:

  • Florencję i Bolonię dzieli 105 km,
  • Wenecja jest oddalona o 155 km,
  • Mediolan o 210 km.

To też decydowało o tym, że Bolonia była przez nas zwiedzana przy okazji – jeśli akurat znajdowaliśmy się w okolicy – lub zwyczajnie pomijana. Planując przedłużony weekend we Włoszech nie chcemy przecież spędzać długich godzin w samochodzie lub autobusie. Zależy nam na tym, żeby zobaczyć i poczuć okolicę, rozsmakować się w lokalnej kuchni i nacieszyć słońcem, które przyjemnie ogrzewa włoskie miasta i miasteczka nawet w październiku, kiedy w Polsce pogoda bywa już jesienna i nieprzyjemna.

Bezpośrednie loty do Bolonii z Łodzi otwierają przed nami całkowicie nowe możliwości zwiedzania Włoch, z których dotąd rezygnowaliśmy na rzecz rekreacji i kąpieli w słońcu. I nie ma w tym nic dziwnego. W okresie, w którym standardowo latamy do Włoch temperatury w ciągu dnia są na tyle wysokie, że zwiedzanie urokliwych miast i miasteczek to ostatnie o czym myślimy. Zupełnie inaczej mają się sprawy wczesną jesienią. W okresie od końca sierpnia do października temperatury we Włoszech sprzyjają spacerom po malowniczych uliczkach i zaułkach i zwiedzaniu zabytków, na które możemy sobie teraz pozwolić kupując weekendowe loty do Bolonii oraz innych ciekawych lokalizacji na terenie Włoskiego Buta.

Loty do Bolonii – z bagażem rejestrowanym

Weekend we Włoszech to wycieczka, na którą nie musimy się przesadnie pakować – większość turystów stwierdza jednoznacznie, że bilety do Bolonii z bagażem podręcznym to tak naprawdę wszystko, czego im potrzeba na kilkudniowy pobyt w mieście uniwersyteckim. Jednak wybierając loty w okolice Bolonii z Lotniska Łódź nie musimy się ograniczać do bagażu podręcznego. Linia lotnicza, która lata będzie latać z Łodzi we wszystkich swoich taryfach ma wliczony bagaż rejestrowany o wadze 23 kilogramów. To daje nam pełną swobodę zapakowania na wyjazd wszystkiego, co może się okazać potrzebne – eleganckiej stylizacji na kolację w jednej z klimatycznych bolońskich restauracji.