Czytelnia

Tanie loty do Włoch – na weekend, na urlop, biznesowo

Włochy to kierunek często wybierany przez polskich turystów, a coraz częściej także przedsiębiorców. Do niedawna do Włoch podróżowaliśmy głównie autokarami i samochodami. Mniejsze grupy korzystały z busów. Dzisiaj tanie loty do Włoch oferują nam pełną swobodę komunikacji zarówno z dużymi ośrodkami miejskimi, jak i niewielkimi destynacjami o walorach turystycznych. Jednocześnie bezpośrednie bilety lotnicze do Włoch pozwalają nam na skrócenie czasu pobytu w danej destynacji i zwiększenie częstotliwości wizyt w różnych częściach kraju. To prawdziwa gratka dla miłośników słonecznej Italii, którzy marzą o poznaniu Włoch od każdej strony.

tanie loty do włoch

Włochy – loty z Łodzi

Z myślą o wygodzie naszych Pasażerów Lotnisko Łódź stale zabiega o rozszerzenie oferty lotów tak, aby z jednego punktu w kraju można się było łatwo i bez przesiadek dostać do szerokiego wachlarza lokalizacji w Europie i poza jej granicami. Obserwując duże zainteresowanie lotami do Włoch zorganizowaliśmy dla Państwa szereg nowych połączeń, dzięki którym planując weekend, dłuższy urlop czy wyjazd biznesowy możecie Państwo skorzystać z dogodnych połączeń lotniczych z Łodzi w konkurencyjnych cenach. Zależy nam na tym, żeby loty do Włoch z Polski w przystępnych cenach stały się standardem, a Klienci naszego Portu Lotniczego mogli bez trudu dotrzeć bezpośrednio do interesujących ich destynacji.

Na dzień dzisiejszy Lotnisko Łódź oferuje tanie loty m.in. do: Forli (port lotniczy niedaleko Bolonii, Rimini, San Marino), a także na Sycylię (Trapani).

Bilety lotnicze do Włoch – kiedy kupować?

Planując wylot do Włoch warto pomyśleć o rezerwacji biletu z wyprzedzeniem. To pozwoli nam na wybór dogodnego dla nas terminu wylotu, a także da sporą swobodę wyboru miejsca w samolocie. (Wszyscy wiemy przecież, że najlepsze są miejsca przy oknie J) Niezmiennie rezerwacja biletu z wyprzedzeniem to także możliwość skorzystania z jeszcze bardziej dogodnych warunków finansowych, dzięki czemu tanie loty stają się jeszcze tańsze, a my możemy zwiedzić Włochy praktycznie za bezcen. Bilety najlepiej rezerwować online lub bezpośrednio na lotnisku. Wybrane loty dostępne są również u operatorów turystycznych.

A kiedy warto latać do Włoch?

Włochy to popularny kierunek turystyczny, który wybieramy praktycznie przez większą część roku. Latem o atrakcyjności Włoch decydują piaszczyste plaże i ciepłe morze. Poza wysokim sezonem, a więc od końca sierpnia do października Włochy pozostają natomiast doskonałym celem podróży dla osób, którym zależy połączeniu wypoczynku na plaży ze zwiedzaniem lokalnych zabytków. Temperatury powietrza w tym okresie są wciąż wysokie, a letnia pogoda sprzyja leniwym spacerom po malowniczych uliczkach Bolonii czy Rimini.

Tanie loty do Włoch z Polski możemy zorganizować w praktycznie dowolnym momencie w roku z Lotniska Łódź w okresie od czerwca do października. Warto przy tym pamiętać, że bagaż może być dodatkowo płatny, dlatego jeśli zależy nam na naprawdę niskobudżetowej wycieczce, polecamy skorzystanie z możliwości, jakie oferuje bagaż podręczny lub wyborze linii lotniczej, która nawet w najtańszej taryfie oferuje 23kg bagażu. Jedną z takich linii jest Lumiwings oferujący tanie loty do Włoch z wylotem z Lotniska Łódź. Wszystkie zasady dotyczące bezpieczeństwa oraz przedmiotów dozwolonych w bagażu podręcznym znajdziecie Państwo na stronie internetowej lotniska. Wszelkich informacji udzielą również pracownicy ochrony bezpośrednio w dniu wylotu.