Ciekawostki podróżnicze

Loty do Kijowa: Szybko i bezpiecznie na Ukrainę

30.03.2021

Od 1991 roku Kijów jest stolicą niepodległej Ukrainy. To jedno z najpiękniejszych i najstarszych miast Europy. Miasto przez długi czas zdawało się leżeć poza zasięgiem turystów z Zachodu. Nasz sposób postrzegania Kijowa zmienił się diametralnie po Mistrzostwach Europy w piłce nożnej w 2012 roku. Od tego czasu Kijów cieszy się coraz większym zainteresowaniem turystów, także osób poszukujących dogodnej destynacji na weekend. Za wyborem Kijowa na weekend przemawiają liczne atrakcje turystyczne, dobra kuchnia oraz przystępne ceny.

loty do kijowa

Transport lotniczy a przekraczanie granicy

Dla osób przyzwyczajonych do poruszania się w obrębie Strefy Schengen odprawa graniczna może stanowić duży stres. Istnieje również ryzyko, iż na przejście graniczne trafimy w złym momencie i będzie się to wiązało z koniecznością wielogodzinnego oczekiwania na odprawę. Loty do Kijowa rozwiązują ten problem. Wszystkie formalności związane z odprawą pasażerów są realizowane bezpośrednio na terenie portu lotniczego. Jednocześnie w informacji lotniska lub u touroperatora otrzymujemy wyczerpującą informację na temat dokumentów, jakimi musimy dysponować, aby przejść przez odprawę bez problemu – zdarza się, że dyskusyjne są zdjęcia w dowodach tożsamości, których okres ważności upływa w najbliższym czasie.

Co ważne obywatele RP udający się na Ukrainę w celach turystycznych nie są zobowiązani do posiadania wizy. Ruch bezwizowy jest legalny dla wszystkich obywateli RP, a bez wizy na terenie Ukrainy możemy przebywać do 90 dni w ciągu pół roku. Aby przekroczyć granicę turyści muszą posiadać jednak dowód osobisty (pod tym względem odprawa nie różni się niczym w stosunku do przemieszczania się w obrębie Strefy Schengen) oraz ważny paszport. Wjeżdżając na teren Ukrainy należy posługiwać się paszportem, którego ważność upływa za minimum 6 miesięcy. Wjeżdżając na teren Ukrainy własnym pojazdem jesteśmy zobowiązani do dopełnienia znacznie większej liczby formalności związanych posiadanymi dokumentami potwierdzającymi uprawnienia kierowcy oraz dokumentami samochodu.

Loty do Kijowa: Z jakim wyprzedzeniem rezerwować bilety?

Popyt na połączenia lotnicze z Kijowem, podobnie jak innymi miastami na Ukrainie stale rośnie. W dużej mierze przyczyniają się do tego organizatorzy turystki, którzy coraz częściej oferują swoim Klientom nie tylko wycieczki zorganizowane, ale również eventy na Ukrainie – kongresy gospodarcze, wieczory kawalerskie i panieńskie, wyjazdy integracyjne, wyjazdy biznesowe dla strategicznych klientów firmy. To sprawia, że okresowo loty do Kijowa stają się naprawdę trudnodostępne dla klienta indywidualnego, który chciałby zwiedzić miasto w swoim tempie i na swoich własnych zasadach. Dlatego planując weekend w Kijowie lub Lwowie warto pomyśleć o zarezerwowaniu biletów z pewnym wyprzedzeniem. To daje nam gwarancję dostępności lotów w interesujących nas terminach, jednocześnie oferując możliwość wyboru miejsc w samolocie – co jest bardzo ważne zwłaszcza dla osób podróżujących w niewielkich grupach niezorganizowanych, którym zależy na zajęciu sąsiadujących miejsc w samolocie.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do zapoznania się z aktualną ofertą lotów z Łodzi. Nasz port lotniczy obsługuje loty do Kijowa i Lwowa.