Ciekawostki podróżnicze

Loty do Rimini: Słoneczne Włochy w zasięgu ręki

30.03.2021

Rimini to jedno z najpopularniejszych miast turystyczno-wypoczynkowych nad północnym Adriatykiem. Podobnie jak Bolonia, Rimini leży w regionie Emilia-Romania. Słońce, piaszczyste plaże, wyśmienita kuchnia oraz niepowtarzalny klimat włoskiego miasteczka rokrocznie przyciąga tutaj rzesze turystów z całego Świata, także Polski. Dodatkową atrakcją w okolicy Rimini są parki rozrywki. W samym Rimini znajduje się założony w 1965 roku park Fiabilandia, zaś kilka kilometrów na północ znajdziemy popularną Mirabilandię będącą największym tego typu parkiem we Włoszech. To sprawia, że do Rimini przyjeżdżają nie tylko turyści spragnieni słońca i ciepłej wody, ale również miłośnicy roller costerów i domów strachu.

loty do rimini

Dotychczas możliwości szybkiego dojazdu do Rimini były bardzo ograniczone. Turystom z okolic Łodzi pozostawał transport własny, co zdecydowanie wykluczało wycieczki weekendowe lub dojazdy z lepiej skomunikowanych lotniczo ośrodków miejskich we Włoszech – do wielu miejsc we Włoszech już od dawna latacie Państwo z Polski. Dla większości z nas oznaczało to wybór Rimini jako destynacji na dłuższy urlop letni lub rezygnację z odwiedzenia tego regionu. Obecnie, wraz ze wzrostem popularności zagranicznej turystyki kilkudniowej – wycieczek weekendowych – poprawie uległo skomunikowanie z rejonem Emilia-Romania, w tym z Rimini i Bolonią. Loty do Forli miasta położonego niedaleko Rimini to dogodny i komfortowy sposób na szybkie pokonanie dzielącej nas odległości bez konieczności przesiadania się na inny samolot w większym porcie lotniczym, czy to w Polsce czy we Włoszech. To także możliwość wygodnego i taniego podróżowania bez konieczności rezygnacji z bagażu – Lumiwings oferuje 23kg bagażu w każdej, nawet najtańszej taryfie.

Czy bilety do Rimini trzeba bookować z dużym wyprzedzeniem?

Jak już wcześniej wspomnieliśmy turystyka zagraniczna cieszy się ogromną popularnością, co wiąże się z faktycznym obłożeniem planowanych lotów, tak czarterowych, jak i rejsowych. W konsekwencji powyższego zdarza się, że bilety do Forli w niedalekiej odległości od Rimini są niedostępne dla klientów indywidualnych niezainteresowanych skorzystaniem z wycieczek zorganizowanych. Żeby uniknąć takiej sytuacji polecamy booking biletów z wyprzedzeniem, szczególnie w przypadku wycieczek organizowanych w sezonie letnim i jesienią, kiedy to lotów – ze względu na ograniczenie liczby czarterów – bywa mniej, a zainteresowanych możliwością spędzenia słonecznego weekednu we Włoszech nie ubywa.

Dostępność biletów w interesujących Państwa terminach możecie sprawdzać bezpośrednio na stronie internetowej Portu Lotniczego Łódź lub w Informacji. Zachęcamy również do regularnego sprawdzania oferty tour operatorów współpracujących z naszym Portem Lotniczym. Wszyscy dokładamy starań, aby organizowane dla Państwa połączenia były jak najbardziej dogodne, a ceny jednostkowe biletów i opłat lotniskowych utrzymywały się na niezmiennie niskim poziomie umożliwiającym swobodne przemieszczanie się po całej Europie.