Ciekawostki podróżnicze

Loty do San Marino: z Łodzi do najciekawszych miejsc na świecie

30.03.2021

San Marino, a właściwie Republika San Marino to państwo śródlądowe w Europie Południowej. Stanowi niezwykle atrakcyjną pod względem turystycznym enklawę na obszarze Włoch, która rok rocznie przyciąga tysiące turystów z całego Świata. Od pewnego czasu San Marino cieszy się również zainteresowaniem polskich turystów. To, za co tak bardzo lubimy San Marino to malownicze uliczki, liczne zabytki, a przede wszystkim miejsca, w których możemy się zrelaksować i przyjemnie spędzić czas. Nic więc dziwnego w tym, że San Marino coraz częściej znajduje się na liście destynacji wybieranych przez tzw. weekendowych turystów – osoby spędzające wolne weekendy na zwiedzaniu atrakcji turystycznych.

loty do san marino

Standardowo weekendowi turyści skupiają się na celach turystycznych w odległości maksymalnie 3 godzin drogi od domu. Jednak wraz popularyzacją ruchu lotniczego oraz dostępnością tanich biletów lotniczych weekendowa turystyka w Polsce osiągnęła nowy poziom. Loty do Forli – miejscowości oferującej dogodny dojazd do San Marino, podobnie jak tanie bilety do Włoch otwierają przed nami praktycznie nieograniczone możliwości przemieszczania się po Europie w sposób szybki i komfortowy, w rezultacie czego zasięg turystki weekendowej uległ znacznemu rozszerzeniu, a kierunki dywersyfikacji. Równolegle z otwarciem nowych kursów na zachód i południe Europy, w rozkładzie lotów pojawia się coraz więcej połączeń z naszymi wschodnimi sąsiadami, w tym loty na Ukrainę.

Loty do San Marino: Kiedy warto pomyśleć o bookingu?

Weekendowa turystyka charakteryzuje się pewną dozą spontaniczności. Spontaniczność sprawdza się doskonale, pod warunkiem, że nie wybieramy szczególnie popularnych kierunków turystycznych i nie próbujemy się tam dostać w szczycie wysokiego sezonu. Jeśli jednak zależy  nam na wycieczce do San Marino w lipcu lub sierpniu, o bilety warto zatroszczyć się relatywnie wcześniej – czasami początek roku to już dobry moment na booking. Wówczas mamy do wyboru znacznie więcej terminów oraz miejsc w samolocie, co jest szczególnie istotne z perspektywy niewielkich grup zorganizowanych, którym zależy na zajęciu sąsiadujących miejsc.

Paradoksalnie, w przypadku lotów do Forli (z myślą o zwiedzeniu  San Marino) także spontaniczność może popłacić. Czasami zdarza się, że pasażerowie rezygnują z lotu w ostatniej chwili i zwalniane bilety są sprzedawane w korzystnych cenach. W ten sposób można zazwyczaj złapać kilka okazji, dlatego polowania na tanie bilety nie polecamy pasażerom podróżującym w większym gronie.

Loty do San Marino w szczycie sezonu: Czy to się opłaca?

W rejon San Marino z lotniska w Łodzi możemy się wybrać w ścisłym sezonie (pierwsze loty startują już w czerwcu) lub wczesną jesienią (obsługujemy loty do października). Jeśli zależy nam na uniknięciu tłumu zagranicznych turystów i spokojnym zwiedzaniu miasta San Marino najlepiej odwiedzić poza wysokim sezonem. Jeszcze w czerwcu, albo dopiero we wrześniu czy na początku października. Dodatkowym atutem lotów poza ścisłym sezonem jest również większa dostępność biletów, bardziej dogodne połączenia i przystępne ceny, dzięki którym bilety w obie strony możemy kupić za naprawdę śmieszne pieniądze.

Bilety na wybrane połączenia możecie Państwo zamówić bezpośrednio na Lotnisku Łódź lub na naszej stronie internetowej. Zachęcamy do zapoznania się z ich ofertą.