Ciekawostki podróżnicze

Ukraina: Loty z wylotem z Lotniska Łódź

30.03.2021

Ukraina to kraj piękny i tajemniczy. Kusi turystów pięknem zabytków, doskonałą kuchnią oraz przystępnymi cenami, dzięki którym największe ukraińskie miasta możemy podziwiać niezależnie od tego jakim budżetem dysponujemy. Mimo to, jeszcze kilka lat temu Ukraina wydawała się krajem niedostępnym dla turystów z Zachodu, w tym dla Polaków. Sytuacja zmieniła się diametralnie po Mistrzostwach Europy w piłce nożnej w 2012 roku. Od tego czasu miasta, takie jak Kijów czy Lwów cieszą się coraz większym zainteresowaniem turystów.

loty na ukraine

Odpowiadając na rosnące zainteresowanie atrakcjami turystycznymi Ukrainy Port Lotniczy Łódź oferuje swoim Klientom bezpośrednie połączenia lotnicze do największych, a zarazem najbardziej popularnych ośrodków turystycznych w kraju. Regularnie latamy do Lwowa i Kijowa, jednocześnie stale pracując nad rozszerzeniem naszej oferty. Jesteśmy bowiem przekonani, że Ukraina tak naprawdę dopiero się otwiera na turystów z Polski i w kolejnych latach będzie nam miała do zaoferowania jeszcze więcej.

Loty na Ukrainę: Jakie dokumenty potrzebuję?

Dla osób przyzwyczajonych do przemieszczania się po Strefie Schengen, w ramach której nie jesteśmy kontrolowani na przejściach granicznych przekroczenie granicy Ukrainy może być stresujące. Turyści bardzo różnie wspominają swoją odprawę na granicy – jedni mają szczęście i przekraczają granicę praktycznie od razu, inni borykają się z opóźnieniami i godzinami czekają na swoją kolej. Problemów z przekroczeniem granicy możemy uniknąć wybierając loty. Warto przy tym pamiętać, że podróżujący na Ukrainę w celach  turystycznych obywatele RP:

  • nie są zobowiązani do posiadania wizy,
  • są zobowiązani do posiadania ważnego dowodu osobistego z aktualnym zdjęciem,
  • są zobowiązani do posiadania ważnego paszportu, którego ważność w momencie wjazdu na terytorium Ukrainy wynosi minimum 6 miesięcy.

Czy loty na Ukrainę trzeba rezerwować z dużym wyprzedzeniem?

Ze względów turystycznych oraz finansowych Ukraina stanowi aktualnie często wybierany kierunek podróży. Dlatego planując lot do Lwowa czy lot do Kijowa warto sprawdzić dostępność biletów z odpowiednim wyprzedzeniem. Booking biletów z wyprzedzeniem daje nam możliwość wyboru dogodnego terminu lotu, jak również miejsca w samolocie. Ze względu na to, że gros naszych Pasażerów lata na Ukrainę w celach turystycznych loty wiosenne w miarę możliwości polecamy rezerwować już z początkiem roku. Wcześniejszy booking to także możliwość skorzystania z korzystnych warunków cenowych.

Gdzie szukać biletów?

Pasażerów zainteresowanych lotem na Ukrainę zachęcamy do zapoznania się z bieżącą ofertą połączeń lotniczych dostępną na stronie Lotniska. Jednocześnie informujemy, że bilety na loty do wybranych destynacji na Ukrainie są również dostępne w współpracujących z lotniskiem tour operatorów. W razie pytań lub wątpliwości zapraszamy do kontaktu. Nasi pracownicy z przyjemnością odpowiedzą na wszystkie pytania i pomogą w wyborze lotu w najbardziej dogodnym dla Państwa terminie.

W szczególności zachęcamy do zapoznania się z kierunkami, takimi jak: Łódź-Lwów i Łódź-Kijów.