Aktualności

WAŻNE DLA OSÓB PODRÓŻUJĄCYCH DO TURCJI

Poniżej przedstawiamy listę dokumentów i czynności jakie należy wykonać przed podróżą, aby bez problemów polecieć na wakacje do Turcji:
 
1. Paszport – ważny minimum 150 dni od dnia wjazdu na terytorium Turcji
 
2. W przypadku osób zaszczepionych pełną dawką szczepionki przeciw #covid19 (ostatni dawka co najmniej 14 dni przed wjazdem) niezbędny jest dowód zaszczepienia (tzw. paszport covidowy/certyfikat szczepienia) – do pobrania z konta Pacjenta (IKP- https://pacjent.gov.pl/ ) – WAŻNE‼ Zalecamy posiadać przy sobie WYDRUKOWANY Certyfikat Szczepienia, który pobierany jest w formacie pdf. Sam kod QR może nie zostać odczytany na wszystkich lotniskach poprawnie.
 
3. W przypadku osób które przechorowały Covid-19 w przeciągu 6 miesięcy od wylotu do Turcji również wymagane jest posiadanie dokumentu potwierdzającego przechorowanie – certyfikat również można pobrać na stronie https://pacjent.gov.pl/ - zalecamy wydrukować i posiadać przy sobie
 
4. Osoby, które nie mogą przedstawić tych dokumentów, powinny okazać negatywny wynik testu PCR, wykonany w ciągu 72 godzin lub negatywny wynik testu antygenowego, wykonany w ciągu 48 godzin przed wjazdem na terytorium Turcji
 
UWAGA‼ Powyższe punkty od 2 do 4 nie dotyczą dzieci do 6 roku życia.
 
5. Przybywający do Turcji drogą lotniczą, są zobowiązani do wypełnienia formularza dostępnego na stronie Ministerstwa Zdrowia Republiki Turcja https://register.health.gov.tr/ Formularz należy wypełnić w ciągu ostatnich 72 godzin przed podróżą. Wypełniony formularz należy okazać w wersji papierowej bądź w wersji elektronicznej zapisanej na urządzeniach mobilnych.