Aktualności

Ważne dla pasażerów lecących do UK i przylatujących do Polski

30.11.2021

W związku z pojawianiem się nowej mutacji koronawirusa omicron rządy Polski i Wielkiej Brytanii wprowadziły nowe przepisy dotyczące zasad testowania i kwarantanny

PODRÓŻE DO UK

Od dziś osoby zaszczepione po przyjeździe na terytorium Anglii (także Szkocji, Walii i Irlandii Północnej) muszą zrobić test PCR przed końcem 2 dnia po przylocie (można zrobić od razu po przylocie). Do czasu otrzymania negatywnego wyniku testu osoby muszą przebywać
w izolacji. Jeśli wynik będzie pozytywny wówczas izolacja jest 10-dniowa.

UWAGA! Test antygenowy już nie jest honorowany. Test PCR trzeba zamówić i opłacić jeszcze przed wylotem z Polski.

Test PCR w 2. dniu wykonują także dzieci powyżej 5. roku życia, ale dzieci i młodzież do 18 roku życia nie muszą przebywać na kwarantannie.

Obowiązki pasażerów niezaszczepionych pozostają bez zmian: po przylocie na teren Wielkiej Brytanii muszą zrobić testy w 2. i 8. dniu oraz poddać się 10-dniowej kwarantannie.

PO PRZYLOCIE DO POLSKI SPOZA STREFY SCHENGEN

Od 1 grudnia niezaszczepieni pasażerowie przylatujący do Polski spoza Strefy Schengen muszą przejść obowiązkową 14-dniową kwarantannę. Po 8 dniach mogą wykonać test PCR, który umożliwi skrócenie kwarantanny.

Osoby zaszczepione przybywające spoza Strefy Schengen nie muszą przechodzić kwarantanny.

TESTY NA LOTNISKU

Przypominamy, że na naszym lotnisku działają dwa komercyjne punkty testowania
w kierunku covid-19. Jeden znajduje się w hali ogólnodostępnej i każdy odpłatnie może wykonać w nim test. Drugi znajduje się od strony płyty postojowej i jest dostępny tylko dla pasażerów, którzy wylądowali w Łodzi.