Aktualności

WAŻNE DLA PASAŻERÓW PODRÓŻUJĄCYCH DO IRLANDII

02.12.2021

Od piątku (3 grudnia) wszyscy pasażerowie, również zaszczepieni, wjeżdżający do Irlandii muszą przedstawić negatywny wynik testu w kierunku covid-19. 

Podróżni zaszczepieni mogą wykonać test antygenowy (do 48 godzin przed podróżą) lub RT-PCR (do 72 godzin przed podróżą). Niezaszczepieni muszą wykonać test PT-PCR!
Nowe przepisy będą obowiązywać przez 14 dni, potem, w zależności od rozwoju sytuacji pandemicznej, mogą zostać przedłużone. 
Więcej informacji na ten temat znajdziecie Państwo w tym linku:  https://bit.ly/3Dfwv3V
  
Osoby przylatujące do Polski
Przypominamy, że od 1 grudnia pasażerowie niezaszczepieni przylatujący do Polski spoza Strefy Schengen muszą przejść obowiązkową 14-dniową kwarantannę. Po 8 dniach mogą wykonać test RT-PCR, który umożliwi skrócenie kwarantanny.

Osoby niezaszczepione przylatujące z Irlandii muszą okazać negatywny test wykonany w Irlandii lub wykonać test w Polsce w ciągu 48 godzin po przylocie. 
Osoby zaszczepione przybywające spoza Strefy Schengen i Irlandii nie muszą robić testu i przechodzić kwarantanny.

Zmiany w przepisach polskich i brytyjskich, które właśnie wchodzą w życie, związane są z pojawieniem się nowej mutacji koronawirusa omikron. 

Testy na lotnisku
Na naszym lotnisku działają dwa komercyjne punkty testowania w kierunku covid-19. Jeden znajduje się w hali ogólnodostępnej i każdy odpłatnie może wykonać w nim test. Drugi znajduje się od strony płyty postojowej i jest dostępny tylko dla pasażerów, którzy wylądowali w Łodzi.
Godziny otwarcia punktu testowania w grudniu https://bit.ly/3ll9F4V