Aktualności

Wakacje na półmetku

04.08.2022

 

20 tysięcy pasażerów letnich czarterów obsłużyło łódzkie lotnisko przez połowę wakacji. Najwięcej osób  wypoczywało na Riwierze Tureckiej, dokąd w każdym tygodniu z Łodzi latają cztery samoloty wypełnione do ostatniego miejsca.

Turcja jest w tym roku zdecydowanym liderem wśród krajów, w których odpoczywają polscy turyści. Łódzkie lotnisko obsłużyło do początku sierpnia 12 tysięcy pasażerów, którzy polecieli do Antalyi i sąsiednich kurortów jak Belek, Alanya, czy Side. Prawie 3 tysiące poleciało do Heraklionu, 2,5 tysiąca na wyspę Rodos i 2 tysiące do bułgarskiego Burgas.

W każdym tygodniu do wakacyjnych kurortów nad Morzami Czarnym i Śródziemnym lata z Łodzi 7 samolotów czarterowych linii Enter Air, Ryanair Sun i Smartwings.

„Bardzo nas cieszą statystki na półmetku wakacji tym bardziej, że za liczbami kryją się zadowoleni pasażerowie. W ostatnim roku przed pandemią przez cały sezon letnich czarterów z naszego lotniska skorzystało 28 tysięcy pasażerów. W tym roku już na półmetku wakacji obsłużyliśmy 20 tysięcy. Okazało się, że wyższe niż w ostatnich latach ceny wczasów zagranicznych, wywołane m.in. dwucyfrową inflacją, spadkiem wartości złotówki i wysokimi cenami paliwa, nie zniechęciły łodzian do wyjazdów. Wygrane są osoby, które nie czekały z decyzją o wakacjach, tylko kupiły je w ofercie First Minute, albo już po ubiegłorocznych wakacjach zaczęły rezerwować wypoczynek z Łodzi w kolejnym roku. Te osoby otrzymały w biurze podróży gwarancję ceny i zapłaciły według stawek sprzed pół roku. Niejednokrotnie wakacje zagraniczne okazały się tańsze, niż wypoczynek nad polskim morzem. Czartery z Łodzi będą latać do połowy października. Spodziewamy się, że do tego czasu łącznie obsłużymy co najmniej 35 tysięcy pasażerów” – mówi Artur Fraj, Dyrektor Handlowy Portu Lotniczego Łódź.

„A jeśli ktoś chciałby przedłużyć sobie lato, to pod koniec października wystartuje nowa, całoroczna, w tym również wakacyjna oferta Ryanaira. Można będzie polecieć z Łodzi do hiszpańskiego kurortu Alicante na wybrzeżu Costa Blanca, gdzie przez 320 dni w roku świeci słońce, a temperatura zimą wynosi 16-20 st. C. W naszej ofercie na sezon zimowy mamy także Mediolan Bergamo i Brukselę Charleroi. To idealne kierunki na city break. Założona przez głównego wspólnika, Miasto Łódź, strategia rozwoju ruchu turystycznego i wakacyjnego jest realizowana z pełną konsekwencją, a tym samym realizowane są postulaty mieszkańców, aby latanie na wakacje – nie tylko latem, ale i zimą – odbywało się z Łodzi.” – mówi dr Anna Midera, Prezes Portu Lotniczego w Łodzi.

Bilety na połączenia, które Ryanair ogłosił w czerwcu, bardzo dobrze się sprzedają. Możne je kupić w niskich cenach - do Brukseli kosztują od 69 zł, do Mediolanu Bergamo od 71 zł, a do Alicante 189 zł. Warto kupować bezpośrednio u przewoźnika, unikając prowizji i dodatkowych opłat, za pomocą strony internetowej lub aplikacji mobilnej na smartfony. Lotnisko za pomocą infolinii oraz przez media społecznościowe pomaga pasażerom w doborze dogodnej taryfy.

Dla osób ceniących zorganizowanych wypoczynek, które nie chce się samodzielnie organizować wyjazdu do Alicante, biura podróży przygotowały bogatą ofertę. W biurach Ecco Holiday, Exim Tours, Nekera i TOP Touristik znajdą całe pakiety turystyczne – hotel lub apartament, transfery z lotniska, ubezpieczenie itd.

Samoloty do Alicante będą latać dwa razy w tygodniu – w czwartki i niedziele.

Do Mediolanu polecimy trzy razy w tygodniu -  poniedziałki, środy i soboty, a do Brukseli 2 razy w tygodniu – wtorki, soboty.