Ciekawostki podróżnicze

Wczasy LAST MINUTE – wyspiarska Grecja i jej atrakcje

13.01.2020

Grecja to wprost wymarzone miejsce na letni urlop zwłaszcza, jeśli z różnych względów decydujemy się na tzw. wakacje last minute i obawiamy się, że oferty wyjazdowe mogą być już mocno przebrane. Ze względu na popularność tego kierunku turystycznego Grecja last minute ma zawsze coś ciekawego do zaoferowania, także dla turystów poszukujących oferty all inclusive. Wystarczy przejrzeć propozycje sprawdzonych biur podróżny i tour operatorów.

Grecja

Wycieczki last minute Grecja – gdzie szukać ofert all inclusive? 

All inclusive to obecnie jedna z najpopularniejszych form zakwaterowania w średnich i dużych obiektach turystycznych, a takich w Grecji nie brakuje. Jeśli więc chcemy cieszyć się piękną słoneczną pogodą, jednocześnie nie martwiąc się o to, dokąd pójść na lunch czy kolację formuła Grecja all inclusive to z pewnością najlepsze rozwiązanie. Jego dodatkowym atutem są przekąski i drinki, którymi nierzadko możemy cieszyć się bezpośrednio w strefie basenowej hotelu. Biura podróży, takie jak Coral, Grecos, Rainbow, TUI, Itaka oraz Eximtours oferują szeroki wybór wycieczek w rejony Półwyspu Bałkańskiego, dzięki czemu wczasy last minute w Grecji są o wiele łatwiejsze do zorganizowania, niż mogłoby nam się wydawać. Bez większych trudności możemy spędzić wakacje na Zakynthos czy wczasy na Krecie. Bardzo popularne są również oferty last minute na wakacje na Rodos. Oczywiście, jeśli chcemy wybierać z pełnego wachlarza ofert danego biura podróży nie ma, na co czekać. Dobrym terminem na rezerwację wakacji letnich w Grecji jest luty, a nawet już styczeń. Pierwsze oferty na kolejny sezon dostępne są w biurach podróży i u tour operatorów już w końcówce roku, co daje nam naprawdę sporo czasu na znalezienie wymarzonej wycieczki.  

Super LAST MINUTE Grecja! 

Osoby, które nie muszą planować urlopu z co najmniej półrocznym wyprzedzeniem mogą spokojnie czekać na super lasty, których co roku nie brakuje! Jakie są zalety wakacji LAST MINUTE? Główną z pewnością jest cena, która na dwa dni lub dzień przed wylotem z naszego lotniska może być nawet o 50% niższa od katalogowej. To oznacza, że wyczekując okazji możemy nie tylko zaoszczędzić, ale również wybrać się w ten rejon Półwyspu Bałkańskiego, który standardowo przekracza założony przez nas budżet na urlop. Możemy również pokusić się o wypoczynek all inclusive w lepszym hotelu. 

A kiedy super last minute się nie sprawdzi? 

Super LAST MINUTE niezależnie od tego czy jest to wycieczka do Grecji czy do innego regionu świata bardzo często oznacza niewiele wolnych miejsc. Jeśli więc planujemy rodzinne wakacje na kilka osób, czekając na lasty możemy nigdzie nie wyjechać. Wakacje last minute Grecja to oferty przede wszystkim dla singli, par oraz rodzin z dziećmi do 2 roku życia. 

Czy Grecja last minute to tylko all inclusive?

All inclusive to nie jedyna forma wakacji, z jakiej możemy skorzystać. Jednak jej popularność i powszechność sprawia, że zdecydowana większość lastów, które trafiają na rynek dotyczą właśnie wycieczek typu all inclusive. Z drugiej strony ich cena jest tak kusząca, że nic nie stoi na przeszkodzie, żeby wykupić wakacje z pełnym wyżywieniem w luksusowym hotelu na jednej z greckich wysp, a jednocześnie jadać w rozsianych wzdłuż brzegu morza tawernach i restauracjach. Co ciekawsze, all inclusive stało się tak popularne, że coraz częściej wycieczki z pełnym wyżywieniem są tylko nieznacznie droższe od wyjazdów typu HB (z ang. hotel + breakfast). 

Jeśli szukasz oferty last minute do Grecji lub pomysłu na wczasy bez paszportu z wylotem z Lotniska Łódź, koniecznie sprawdź aktualne oferty naszych partnerów. Współpracujemy z: Coral, Grecos, Rainbow, TUI, Itaka oraz Eximtours

Oferta wakacyjnych wylotów z Łodzi tutaj: https://www.airport.lodz.pl/pl/wakacje/lato-2022