Czytelnia

Wczasy na Krecie – Kreta All Inclusive i Kreta Last Minute

Kreta bywa nazywana Królową Greckich Wysp nie bez przyczyny. Jest to największa, a zarazem najpiękniejsza wyspa Grecji, której rozmiar sprawia, że śmiało można by uczynić ją odrębnym państwem. Byłaby to oczywiście niepowetowana strata dla greckiego przemysłu turystycznego, który rokrocznie – między innymi dzięki atrakcyjności Krety – przyciąga w region Półwyspu Bałkańskiego rzesze turystów z całego świata.

Kreta jest bardzo duża, bardzo piękna i bardzo zróżnicowana pod względem turystycznym, co czyni wczasy na Krecie doskonałym wyborem dla różnych turystów. Coś dla siebie znajdą tu zarówno osoby zainteresowane Kretą all inclusive, jak i miłośnicy zabytków. To właśnie na Krecie znajduje się drugi, zaraz po ateńskim Akropolu, najchętniej odwiedzanych zabytek Grecji – Pałac w Knossos. 

Pałac w Konssos. Odrestaurowane wejście północne z freskiem przedstawiającym szarżującego byka.

(zdj. Pałac w Konssos. Odrestaurowane wejście północne z freskiem przedstawiającym szarżującego byka.) 

Pałac w Knossos jest budowlą związaną z greckimi mitami o Minotaurze, Ariadnie, Dedalu i legendarnym królu Minosie. Jako miejsce związane z jednymi z najpopularniejszych mitów greckich jest celem wielu wycieczek turystycznych. 

Kreta All Inclusive

Nie musimy bić miłośnikami historii, żeby na miejsce swojego urlopu wybrać właśnie Kretę. Oferty All Inclusive Grecja na Kretę z pewnością zaspokoją oczekiwania nawet najbardziej wymagających turystów. Kreta oferuje nam piękne, kameralne plaże oraz luksusowe hotele, w których możemy odpocząć z dala od głównych szlaków turystycznych. Jeśli jednak obok wczasów w Grecji all inclusive chcemy doświadczyć czegoś więcej, możemy wybrać się do wąwozu Samaria. Jest to najdłuższy wąwóz nie tylko w całej Grecji, ale i w Europie. Na Krecie znajdziemy również jedną z najpiękniejszych greckich plaż opisywaną w licznych przewodnikach turystycznych. To plaża Balos. 

Laguna Balos to rajski zakątek położony na północno-zachodnim krańcu wyspy. Zachwyca egzotyczną scenerią przywodzącą na myśl karaibskie plaże. Dotarcie na Balos nie jest najłatwiejsze, ale z pewnością warte każdego wysiłki. To tu kolor piasku miesza się z turkusem wody i surową szarością pobliskich skał. Na Krecie, a być może i w całej Grecji trudno doszukać się piękniejszego krajobrazu. 

Laguna Balos, Kreta

(zdj. Laguna Balos, Kreta)

Kreta Last Minute

Ze względu na swoją popularność wakacje na Krecie nie należą do najtańszych, chyba że wykażemy się cierpliwością i refleksem – w ofertach dobrych biur podróży zawsze można znaleźć ciekawe oferty Kreta Last Minute, dzięki którym urlop na bajecznej greckiej wyspie będzie nie tylko niezapomniany, ale i przyjazny dla domowego budżetu. 

Na co możemy liczyć wybierając ofertę all inclusive last minute? Przede wszystkim na doskonałą relację standardu oferty do ceny. To przekłada się z kolei na:

  • pobyt w luksusowym hotelu w cenie standardowego zakwaterowania na wyspie, 
  • pełne wyżywienie, 
  • napoje alkoholowe i bezalkoholowe, 
  • dostęp do infrastruktury basenowej, 
  • dostęp do infrastruktury plażowej, 
  • wycieczki w cenie.

Warto pamiętać o tym, że nie każda oferta all inclusive zawiera w cenie wycieczki. Bardzo często wycieczki dostępne są w ramach wyjazdów fakultatywnych. Jest to związane z osobistymi preferencjami turystów, którzy cenią sobie swobodę wyboru wycieczek zgodnie z własnymi upodobaniami lub wolą zwiedzać wyspę na własną rękę. Zwiedzanie wyspy na własną rękę jest znacznie łatwiejsze niż mogłoby się wydawać. Pomagają nam w tym – komunikacja miejska, taksówki, a także wszechobecne w miejscowościach turystycznych wypożyczalnie samochodów i skuterów. 

Gdzie szukać ofert Kreta All Inclusive i Kreta Last Minute? 

Turystów, którzy chcieliby wyruszyć na wakacje last minute na Kretę samolotem startującym z Lotniska Łódź zachęcamy do regularnego sprawdzania ofert naszych partnerów. Lotnisko Łódź współpracuje z najlepszymi biurami podróży w regionie. 

Współpracujemy z renomowanymi biurami podróży. Naszymi partnerami są: Coral, Grecos, Rainbow, TUI, Itaka oraz Eximtours.