Ciekawostki podróżnicze

Niezapomniane wakacje na Zakynthos

13.01.2020

O ile sama nazwa wyspy może nie być znana wszystkim turystom planującym wakacje last minute w Grecji, o tyle zdjęcie przedstawiające słynną Zatokę Wraku i Błękitne Groty kojarzy praktycznie każdy. To właśnie Zatoka Wraku przyciąga na wyspę rzesze turystów z całego świata i sprawia, że w polskich biurach podróży wczasy Grecja Zakynthos są rozchwytywane przez miłośników wypoczynku na plaży i fanów sportów wodnych.

Zatoka Wraku i Błękitne Groty, Zakynthos

(zdj. Zatoka Wraku i Błękitne Groty, Zakynthos) 

Last Minute Zakynthos: Plaże, jakich nie znajdziesz nigdzie indziej 

Sławna Zatoka Wraku (Plaża Nawajo) to jedna z wielu malowniczych plaż, na których możesz rozłożyć ręcznik i zapomnieć o bożym świecie. Warto pamiętać o tym, że na plażę nie ma bezpośredniego wejścia od strony lądu, dlatego żeby się tam dostać trzeba skorzystać z oferty wycieczki fakultatywnej Zakynthos. Można to zrobić w lokalnym biurze podróży lub u swojego tour operatora, u którego wykupiliśmy wczasy na wyspie. Jakie jeszcze plaże na Zakynthos warto odwiedzić?

  • Plaża Gerakas to jedna z najbardziej malowniczych plaż na wyspie. Słynie z miękkiego piasku i krystalicznie czystej wody. Możemy na nią dojechać samochodem z miasta Zakynthos. 
  • Plaża Bannana to prawdziwa Mekka miłośników sportów wodnych. Wiejący wzdłuż plaży silny wiatr sprzyja uprawnianiu windsurfingu i kitesurfingu. To także miejsce, gdzie możemy pojeździć na bananie. 
  • Porto Zorro to z kolei jedna z najbardziej kameralnych plaż na półwyspie Vassilikos. Możemy tam nacieszyć oczy pięknym krajobrazem, jednocześnie zażywając słonecznych kąpieli z dala od tłumu turystów. Plaża ta jest niedoceniana przez odwiedzających Zakynthos, a przez to bardzo cicha i spokojna. 
  • Plaża Laganas to największa i najdłuższa plaża piaszczysta na całej wyspie. Plaża charakteryzuje się płytkim brzegiem i łagodnym zejściem do morza, co przyciąga tutaj przede wszystkim rodziny z dziećmi. Tutaj również można znaleźć punkty  lęgowe żółwi Caretta caretta. 
  • Plaża Tsilivi to cicha, a zarazem niezwykle bezpieczna plaża dla rodzin z dziećmi. Znajduje się ok. 5 km od miasta Zakynthos. Wyróżnia ją, podobnie jak Plażę Laganas, płytki brzeg i łagodne zejście do morza.

Żółw Caretta caretta

(zdj. Żółw Caretta caretta)

Warto jednak pamiętać o tym, że wakacje na Zakynthos to nie tylko opalanie się i pływanie w morzu.

Last Minute Grecja: Zakynthos dla turysty 

Jeśli nie potrafisz długo usiedzieć w miejscu wczasy Zakynthos all inclusive z pewnością Cię nie zadowolą. Nie oznacza to jednak, że musisz rezygnować z poznania tej urokliwej wyspy będącej mieszkaniem żółwi Caretta caretta. Wakacje Grecja Zakynthos to oferta także dla prawdziwych turystów, którym ani w głowie leżenie plackiem na plaży jeśli w okolicy jest tyle do zobaczenia i zwiedzenia. A co dokładnie?

Na placu Solomosa w sercu miasta Zakynthos znajduje się Muzeum Biznatyjskie będące prawdziwą gratką dla miłośników sztuki sakralnej. 
Na południowym nabrzeżu miasta Zakynthos wznosi się Kościół Dionizosa poświęcony patronowi wyspy. We wnętrzu świątyni spoczywają szczątki świętego, zamknięte w srebrnym sarkofagu.
Gratką dla miłośników literatury i kulturalnych ciekawostek z pewnością będzie usytułowane na Placu św. Marka Muzeum Solomosa. 

Wczasy Grecja-Zakynthos z wylotem z Łodzi 

Zakynthos to jedna z tych greckich wysp, na które możemy polecieć bezpośrednio z Łodzi. Wystarczy, że po ofertę Last Minute Grecja-Zakynthos lub ofertę Zakynthos All Inclusive zgłosimy się do jednego z biur podróży lub tour operatorów współpracujących z łódzkim lotniskiem. 

Na wczasy all inclusive polecamy wybrać się z biurami podróży: Coral, Grecos, Rainbow, TUI, Itaka oraz Eximtours. 

Oferta wakacyjnych wylotów z Łodzi tutaj: https://www.airport.lodz.pl/pl/wakacje/lato-2022