Ciekawostki podróżnicze

Last Minute z Łodzi na Korfu

13.01.2020

Korfu to przede wszystkim piaszczyste plaże i świeże cytrusy... Wyspa uchodzi za najbardziej zieloną z greckich wysp i cieszy się dumnym mianem Królowej Wysp Jońskich. Korfu leży na Morzu Jońskim przy zachodnim brzegu Grecji i Albanii. Wyspę rozsławiły przepiękne krajobrazy oraz ciekawe zabytki. Szczególnie popularna wśród turystów jest miejscowość Paleokastritsa. Uważa się ją za „perłę w koronie” wyspy. Podobno pod jej urokiem pozostaje każdy, kto choć raz odwiedził to szczególne miejsce. A komu możemy polecić wakacje last minute na Korfu z wylotem z Łodzi?

Paleokastritsa, Korfu

(zdj. Paleokastritsa, Korfu)

Dla kogo Last Minute na Korfu?

Korfu to prawdziwy raj dla miłośników słonecznych kąpieli oraz amatorów sportów wodnych. W wariancie last minute to doskonałe miejsce na tanie wakacje w Grecji dla całej rodziny. Na Korfu znajdziemy dużo hoteli i kurortów z malowniczymi plażami, co sprawia że na wyspie nie brakuje miejsc do relaksu nad wodą. Dodatkowym atutem wielu kompleksów są baseny i brodziki przeznaczone dla najmłodszych, gdzie dzieci mogą do woli szaleć w wodzie, podczas gdy mający ich na oku rodzice odpoczywają na leżakach. Obok oferty dla miłośników plażowania wyspa może się poszczycić także rozbudowaną infrastrukturą w zakresie sportów wodnych. Na amatorów aktywnego wypoczynku nad wodą czekają tutaj ośrodki nurkowe, windsurfingowe oraz kitesurfingowe. 

Wakacje last minute na Korfu zadowolą również miłośników natury. Najbardziej zielona z greckich wysp zachwyca bowiem bogactwem naturalnym. Znajdziemy tu zarówno gaje oliwne, jak i malownicze zatoki, „wpadające” prosto do morza skały i widoczne od strony wody groty. 

Korfu to także raj dla amatorów imprez. Sielankowa atmosfera wyspy, wolno płynący czas i piękne krajobrazy nastrajają do zabaw w lokalnych tawernach i klubach, których gros mieści się zaraz przy plaży. Na wyspie nie brakuje również barów na plażach, w których wieczorami gra muzyka i tętni życie. Podobno Korfu nigdy nie zasypia, a przynajmniej bawi się do późna. I stolica wyspy nie jest tu wyjątkiem. Dobrze bawią się również kurorty, takie jak k Ipsos, Kavos, Glyfada, Dassia, Sidari czy Paleokastritsa. To w nich znajdziemy najwięcej na wyspie klubów i dyskotek, zarówno tych przy plażach, jak i tych w centrach miast. Zabawa w nich trwa do białego rana. A po imprezie... Po imprezie czas na odpoczynek tak, jak lubisz – na piaszczystej plaży lub nad brzegiem hotelowego basenu. 

Korfu: Last Minute w hotelu z basenem

Hotel z basenem

Nie każdy lubi pływać w morzu... Dla tych, którzy nie przepadają za smakiem soli w ustach, a także dla tych, którzy boją się wysokiej fali biura podróży i tour operatorzy przygotowali całą masę ofert na wypoczynek w hotelu z basenem. Znajdziesz wśród nich także te z wylotem z Lotnika Łódź. 

Osobom zainteresowanym wakacjami Last Minute Korfu z wylotami z Lotniska Łódź polecamy oferty naszych partnerów. Współpracujemy z biurami podróży Coral, Grecos, Rainbow, TUI, Itaka oraz Eximtours. 

Planując urlop na Korfu możesz skorzystać z ofert typu Grecja All Inclusive lub ofert Korfu HB (z ang. hotel + śniadanie). Standardowe ceny wycieczek na Korfu utrzymują się na średnim poziomie. Wyspa nie jest najtańszą z greckich lokalizacji. Jeśli jednak zależy Ci na tanim wyjeździe wystarczy uzbroić się w cierpliwość. Nasi partnerzy regularnie aktualizują listę ofert Last Minute, na której nierzadko możesz znaleźć wyloty do Korfu w naprawdę świetnych cenach. 

Wycieczki na Korfu 

Będąc już na Korfu nie daj się zwieść lenistwu na plaży lub brzegu basenu. Wyspa ma Ci naprawdę wiele do zaoferowania. Wśród licznych atrakcji turystycznych Korfu na uwagę zasługują m.in.:

  • Przylądek Drastis, gdzie możesz wejść na półki skalne i stamtąd zachwycić się niesamowitym krajobrazem, 
  • Kanał Miłości, który tworzy wąski przesmyk przedzierający się przez złote formacje z piaskowca, 
  • Góra Pantokrator, na szczycie której można zwiedzić klasztor Chrystusa Pantokratora. 

I wiele innych.