Czytelnia

Wyjedź na długi weekend last minute i ciesz się słońcem w Majówkę

Wydaje Ci się, że egzotyczne kierunki turystyczne są poza Twoim zasięgiem, po do dyspozycji masz tylko przedłużony weekend majowy lub inny długi weekend w sezonie? To właśnie z myślą o turystach, takich jak Ty biura podróży i tour operatorzy wzbogacili swoje oferty na tanie wakacje za granicą o wycieczki weekendowe. W ich ofercie bez trudu znajdziesz wycieczki na 3 do 5 dni, które doskonale wpisują się ograniczone możliwości urlopowe. Masz sezon w branży? Właśnie zmieniłeś pracę? A może ze względów rodzinnych nie możesz sobie pozwolić na dłuższy wyjazd? Weekend last minute to rozwiązanie dla Ciebie.

Dokąd na last minute – zaplanuj weekend pod palmą

Choć wielu z nas to wciąż wydaje się niemożliwe przelot z Polski do Grecji to zaledwie kilka godzin, podobnie jest z przelotem do Turcji i Bułgarii. Nie wierzysz? 

Szacowany czas przelotu z Lotniska Łódź do:

  • Burgas (Bułgaria) to zaledwie 2 godziny, tyle samo polecimy na Korfu (Grecja), 
  • Zaynthos (Grecja) to około 2,5 godziny, tyle samo zajmie nam lot do Bodrum (Turcja), 
  • Rodos (Grecja) leci się około 3 godzin, tyle samo potrzebujemy, żeby dotrzeć na Kretę (Grecja) lub do Antalyi (Turcja). 

To oznacza, że wszystkie najpopularniejsze kierunki wakacyjnych wyjazdów pozostają w naszym zasięgu nawet wówczas, gdy nie możemy sobie pozwolić na długi urlop. Dotarcie na malownicza Grecką wyspę lub do egzotycznej Turcji wraz z transferami na i z lotniska i wszystkim formalnościami nie zajmie nam dłużej niż kilka godzin. W zależności od formuły wyjazdu oraz naszych osobistych preferencji dysponując trzydniowym weekendem możemy cieszyć się praktycznie dwoma dniami relaksu pod palmą lub zaplanować krótkie zwiedzanie lokalnej atrakcji. Przy przedłużonym pięciodniowym weekendzie, o jaki podczas polskiej majówki nie trudno mamy do dyspozycji nawet cztery dni na miejscu. A to już wystarczająco dużo czasu, żeby się zrelaksować, nacieszyć słońcem i podładować akumulatory przed powrotem do pracy. Zwłaszcza teraz, kiedy maj rokrocznie jest w Polsce kapryśny i raczej chłodny, a nam tęskno już do ciepła i słońca! 

Weekend last miniute – oferty z wylotem z Łodzi 

Mieszkasz w Łodzi lub okolicy? Planujesz szybki urlop w ramach przedłużonego weekendu? Nie trać czasu na dojazdy do odległych lotnisk w Warszawie, Katowicach czy Krakowie. Skorzystaj z usług portu lotniczego, który działa w Twoim mieście. Jak to zrobić?! 

Na początek trzeba znaleźć ciekawą ofertę na weekend last minute. Nasze lotnisko obsługuje loty czarterowe w trzech najpopularniejszych w tej chwili kierunkach – Grecja, Turcja i Bułgaria. W ramach realizowanych połączeń samoloty kursują znacznie częściej niż raz na siedem dni, co pozwala nam obsługiwać także oferty weekendowe – trzy-, cztero- i pięciodniowe. 

Planując niezapomniany weekend w egzotycznej Turcji nie zapomnij sprawdzić daty ważności swojego paszportu! Ważny paszport jest niezbędny, jeśli chcemy zostać wpuszczeni na terytorium tego kraju. O ile brak ważnego paszportu jest przeszkodą, która może zniweczyć nasze plany związane z egzotycznym weekendem w Turcji, o tyle ich nie stoi na przeszkodzie, żebyśmy skorzystali z wypoczynku na jednej z Greckich wysp – do dyspozycji mamy m.in. Kretę, Korfu, Zakynthos i Rodos – lub na skąpanym słońcem bułgarskim wybrzeżu Morza Czarnego. 

Weekendowe oferty last minute znajdziemy w większości biur podróży. Oczywiście nie wszystkie będą z wylotem z Łodzi, dlatego ten szczegół warto sprawdzić przed zakupem wycieczki. Jeśli chcemy mieć pewność, że wycieczka będzie z wylotem z Lotniska Łódź powinniśmy skorzystać z usług jednego z poniższych biur podróży:

  • Biuro Podróży Coral
  • Biuro Podróży Grecos
  • Biuro Podróży Rainbow
  • Biuro Podróży TUI
  • Biuro Podróży Itaka,
  • Biuro Podróży Eximtours.

Są to biura współpracujące z naszym portem lotniczym.