Ciekawostki podróżnicze

Tanie Last Minute – Turcja, Bułgaria, Grecja

13.01.2020

Tanie wczasy za granicą to nie tylko wycieczki do Bułgarii. To także tanie wczasy w Grecji i egzotyczne wakacje na południu, a więc niezwykła Turcja z rozwiniętą infrastrukturą turystyczną, przepięknymi zabytkami i jeszcze piękniejszymi okazami natury. Co najlepsze, nie musimy czekać na last minute z ostatniej chwili, żeby kupić wycieczkę do Turcji w naprawdę dobrej cenie, i to dla całej rodziny. Nic więc dziwnego w tym, że Turcja niezmiennie od lat znajduje się w ścisłej czołówce kierunków obieranych przez Polaków na wakacyjne wojaże. Jedynym mankamentem takiego wyjazdu jest konieczność posiadania ważnego paszportu. Bez ważnego paszportu nie zostaniemy wpuszczeni na terytorium kraju. W ofercie biur podróży znajdziemy jednak tanie wycieczki last minute, do których nie musimy się przygotowywać. Kierunków, które możemy obrać posiadając wyłącznie ważny dowód osobisty jest naprawdę sporo.

Najtańsze last miniute – z paszportem i bez 

Wypatrywanie okazji na rynku usług turystycznych – popularnych lastów, rzardzej firstów – przypomina polowanie na dziką zwierzynę. Wymaga sprytu i refleksu, a zakończone sukcesem dostarcza niemałych emocji. Polując na last minute z ostatniej chwili warto najpierw sprawdzić, czy nasz paszport jest ważny. W przeciwnym razie czekanie na najtańsze last minute do Turcji nie ma najmniejszego sensu. Jak już wspomnieliśmy, bez ważnego paszportu nie ma co liczyć na wpuszczenie na terytorium tego kraju. Nieważny paszport to jednak nie wyrok. W ofertach dobrych biur podróżny znajdziemy gros wycieczek do miejsc, w których nikt nie będzie od nas wymagał wylegitymowania się paszportem. Są to m.in. tanie wakacje last minute w Grecji czy Bułgarii. Oczywiście lista kierunków, które „leżą” w zasięgu polskiego dowodu osobistego jest znacznie dłuższa i obejmuje także egzotyczne wyspy na Oceanie Indyjskim. Jednak najtańsze last minute z wylotem z Lotniska Łódź to przede wszystkim Turcja (jeśli mamy ważny paszport), Bułgaria i Grecja. 

Prawdziwe last minute – nawet Grecja okazuje się śmiesznie tania 

O ile mamy taką możliwość i wystarczająco dużo zimnej krwi czekanie na ostateczne last minute z pewnością popłaci. Biura podróży na długo przed terminem wylotu zaczynają kampanię „last minute”, która nabiera rumieńców na trzy lub dwa dni przed planowaną wycieczką. W przypadku szczególnie popularnych lokalizacji cena lasta utrzymywać poziom nawet do ostatniego dnia, kiedy drastycznie spada, a my możemy pojechać na najtańsze last minute w życiu i cieszyć się urlopem bez ograniczeń. 

Jak dobrze przygotować się na tanie wycieczki last minute? Turystyczne wygi doskonale wiedzą, żeby walizki spakowane na wyjazd trzymać w pogotowiu jednocześnie śledząc cenę co najmniej dwóch kończących się ofert. Im więcej ofert bierzemy pod uwagę, tym większe jest prawdopodobieństwo, że wyjedziemy na urlop w zakładanym przez nas terminie. Należy przy tym przygotować się również na wielkie rozczarowania – ktoś może nas ubiec w zakupie wypatrzonej oferty lub jej cena może nie osiągnąć akceptowanego przez nas poziomu. Wówczas urlop spędzimy w domu.  

Jeśli polowanie na tanie wakacje last minute nie jest na Twoje nerwy, zawsze możesz wykupić tanie wczasy za granicą – doskonałym kierunkiem jest Turcja, równie dobrym Grecja, bardzo tanie wycieczki można również znaleźć do Bułgarii. 

Prawdziwe last minute z wylotem z Łodzi 

Turystów poszukujących tanich wycieczek last minute z wylotem z Łodzi zachęcamy do zapoznania się z ofertą partnerskich biur podróży. Nasze lotnisko współpracuje ze znanymi i cenionymi biurami podróży i tour operatorami oferującymi atrakcyjne wyjazdy na południe, w szczególności do Grecji, Bułgarii i Turcji. Listę biur partnerskich publikujemy poniżej.

Biura partnerskie 

Biuro Podróży Coral, Biuro Podróży Grecos, Biuro Podróży Rainbow, Biuro Podróży TUI, Biuro Podróży Itaka oraz Biuro Podróży Eximtours.

Oferta wakacyjnych wylotów z Łodzi tutaj: https://www.airport.lodz.pl/pl/wakacje/lato-2022