Ciekawostki podróżnicze

Wakacje na południu – stawiamy na Turcję

13.01.2020

Wakacje na południu kojarzą się nam przede wszystkim z wysokimi temperaturami, piaszczystymi plażami, krystalicznie czystą wodą i egzotyczną roślinnością. Takie luksusy serwują turystom nie tylko tanie wakacje w Grecji czy wycieczki do Bułgarii, ale również wczasy w Turcji.

O wyborze Turcji jako celu wakacyjnego wyjazdu bardzo często decyduje cena, dzięki której Turcja oferuje nam naprawdę tanie wczasy za granicą i to w bardzo luksusowych warunkach. Na zachodnim i południowym wybrzeżu kraju znajdziemy dziesiątki hoteli i kurortów oferujących usługi na najwyższym poziomie. Jednak wakacje na południu to nie tylko plaże, hotele z basenami i drinki z palemkami. Turcja oferuje turystom ogrom zabytków, zachwycającą przyrodę oraz wiele możliwości aktywnego wypoczynku, nie tylko związanego ze sportami wodnymi. Turcy wiedzą też jak się bawić. W dużych miastach, takich jak Istambuł, Ankara czy Izmir znajdziemy dyskoteki i puby, które zadbają o to, żebyś świetnie się bawił do białego rana. Najbardziej imprezowym punktem wakacji na południu jest Bodrum wraz plażą i barową uliczką Gumbet. Miłośników dobrej zabawy nie zawiodą też Alanyi i Kusadasi. 

Skarby Turcji – połącz wakacje na południu ze zwiedzaniem okolicy 

Jest kilka takich miejsc na terenie Turcji, których zwyczajnie nie można zignorować ciesząc się urlopem pod palmą. Co to za miejsca? Na czele listy zachwycających obiektów naturalnych Turcji znajdziemy miejsce znane pod nazwą Pamukkale. Pamukkale nazywane również Bawełnianą Twierdzą to jedna z najczęściej fotografowanych atrakcji turystycznych kraju. I nie ma się czemu dziwić, gdyż są naprawdę niezwykłe! Spływająca po stoku zbocza wapienna woda uformowała to białe, lśniące w promieniach słońca skalne wodospady, tarasy, stalaktyty oraz niecki z wodą. Ale Pamukkale to nie tylko atrakcja dla oka, to także termalne źródła znane ze swoich właściwości leczniczych oraz ruiny miasta Hierapolis, gdzie możemy podziwiać bardzo dobrze zachowany teatr. 

Pamukkale

(zdj. Pamukkale)

Hierapolis

(zdj. Hierapolis)

Wśród innych atrakcji, które warto uwzględnić planując urlop w Turcji to lot balonem nad Kapadocją lub chociażby zobaczenie na własne oczy tej niezwykłej scenerii, którą tworzą startujące przed wschodem słońca balony na tle fantazyjnie ukształtowanych skał. 

Kapadocja

(zdj. Kapadocja) 

Wakacje na południu – najlepsze plaże w Turcji 

Wypoczywając w słonecznej Turcji nie sposób zrezygnować z plażowania i kąpieli w morzu. Zwłaszcza, że zdecydowana większość z nas właśnie po to odwiedza Turcję. Największą popularnością cieszą się kurorty położone nad Morzem Egejskim i Morzem Śródziemnym. Znacznie miej osób wypoczywa na wybrzeżu Morza Czarnego. Białe plaże malowniczo kontrastujące z turkusowym odcieniem morskiej wody znajdziemy w Oludeniz. Długie i szerokie plaże obfitujące w liczne atrakcje czekają na nas w Alanyi. Również w Belek znajdziemy piaszczyste plaże. Wzdłuż tych ostatnich rośnie przepełniony wonią olejków eterycznych las piniowy. Dużą popularnością wśród turystów cieszą się kurorty, takie jak Kusadasi, Bodrum i Side. 

Wakacje na południu z wylotem z Łodzi 

Często marzy nam się jakaś egzotyczna wycieczka, ale konieczność przejechania połowy Polski do oddalonego o kilkadziesiąt lub kilkaset kilometrów lotniska skutecznie studzi nasz zapał. Zdecydowanie chętniej wybieramy wycieczki zagraniczne obsługiwane przez lotniska położone najbliżej naszego miejsca zamieszkania. W przypadku Łodzi wybór Lotniska Łódź bynajmniej nie wiąże się z koniecznością porzucenia marzeń o tanich, a zarazem niezwykle egzotycznych wakacjach w Turcji. W sezonie obsługujemy loty czarterowe do Turcji, Bułgarii i Grecji.

Klientów zainteresowanych wakacjami na południu z wylotem z Łodzi zachęcamy do korzystania z ofert partnerskich biur podróży. Lotnisko Łódź współpracuje z Biurem Podróży Coral, Biurem Podróży Grecos, Biurem Podróży Rainbow, Biurem Podróży TUI, Biurem Podróży Itaka oraz Biurem Podróży Eximtours.

Oferta wakacyjnych wylotów z Łodzi tutaj: https://www.airport.lodz.pl/pl/wakacje/lato-2022