Aktualności

Znów można latać z łódzkiego lotniska!

Dziś na lotnisku wylądował samolot linii Ryanair z Dublina. To pierwszy samolot i pierwsi pasażerowie po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa. Lotniskowa Straż Pożarna powitała samolot salutem wodnym.

Ostatni samolot pasażerski przed pandemią wylądował w Łodzi 14 marca. Przyleciał z Londynu Stansted. Na kolejny międzynarodowy lot trzeba było czekać aż 109 dni. Pierwszym samolotem przyleciało z Dublina 179 pasażerów, a odleciało do Irlandii 115 osób.

1 lipca linia lotnicza Ryanair wznowiła 40 proc. lotów w Polsce i w Europie. W Łodzi przewoźnik przywrócił wszystkie trzy kierunki – do Londynu Stansted (trzy razy w tygodniku – wtorki, soboty, niedziele), Dublina (środy i soboty) i East Midlands (poniedziałki i piątki).

„Cieszymy się z przywrócenia lotów w Łodzi po prawie czterech miesiącach. Nasz rozkład z Łodzi na lato 2020 będzie liczył trzy kierunki. Jesteśmy przekonani, że przewiezienie tysięcy pasażerów pobudzi gospodarkę w regionie i pomoże uratować tak wiele lokalnych miejsc pracy. Z okazji przywrócenia lotów wprowadzamy do sprzedaży bilety na podróż z Polski w lipcu i sierpniu już od 69 zł.  Rezerwacji lotów w promocyjnych cenach można dokonać jedynie na stronie internetowej Ryanair do poniedziałku 6 lipca. Aby zdążyć, najlepiej wejść na www.Ryanair.com już teraz” – powiedziała Olga Pawlonka, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu Ryanaira w Europie Środkowo-Wschodniej i na Bałkanach.

Pierwszy lot do Londynu Stansted odbędzie się w sobotę 4 lipca, a do East Midlands – w piątek 3 lipca. Natomiast 7 lipca zadebiutuje na łódzkim lotnisku nowy regularny kierunek do Warny i nowa linia lotnicza Voyage Air. Loty do Bułgarii zaplanowano raz w tygodniu – we wtorki o godz. 8.20. Wakacyjne połączenie regularne pozwoli mieszkańcom Łodzi i regionu na wypoczynek w jednym z nadmorskich kurortów w pobliżu Warny np. w Złotych Piaskach.

Zarówno na lotnisku, jak i w samolotach obowiązuje reżim sanitarny - należy nosić maseczki lub przyłbice, poddać się mierzeniu temperatury i utrzymywać dystans społeczny. Lotnisko zostało skontrolowane przez Urząd Lotnictwa Cywilnego, który stwierdził, że jest dobrze przygotowane do przyjmowania pasażerów według nowych zasad.

Dr Anna Midera, Prezes Portu Lotniczego Łódź: „Zachęcamy wszystkich do latania z łódzkiego lotniska. Pasażerowie przestrzegając zasady reżimu sanitarnego, nie mają powodów do niepokoju. Nie dowiedziono, aby jakikolwiek przypadek zakażenia koronawirusem był spowodowany zarażeniem się przez powietrze w samolocie. Flota przewoźników operujących na polskich lotniskach wyposażona jest w wysokowydajne filtry cząstek stałych lub filtry HEPA. Powietrze w kabinie jest całkowicie wymieniane co trzy minuty. Filtry pracują przez cały czas, aby utrzymać czystsze powietrze, niż w większości budynków biurowych. Są one podobne do tych stosowanych na salach operacyjnych. Znany immunolog i ekspert ds. zakażeń dr Paweł Grzesiowski powiedział w jednym z wywiadów, że podróż samolotem jest najbezpieczniejsza zaraz po podróży własnym samochodem, a dużo bezpieczniejsza od podróży pociągiem, czy autokarem.”

https://youtu.be/GHhIYCSDMgI