Ciekawostki podróżnicze

Loty do Bułgarii – Złote Piaski

10.08.2020

Złote Piaski to popularny bułgarski kurort kuszący słońcem i szerokimi, piaszczystymi plażami. Niegdyś oddalony o co najmniej kilkadziesiąt godzin drogi, dziś znajduje się w zasięgu kilkugodzinnego lotu. Dlaczego planując wczasy w Bułgarii warto wybrać wycieczkę samolotem?

loty do złote piaski

Loty do destynacji takich jak Złote Piaski czy Burgas to prawdziwa rewolucja dla wielu polskich turystów, którzy rokrocznie obierają za cel wakacyjnych wyjazdów kurorty położone nad Morzem Czarnym. Wybór wycieczki z wylotem z Lotniska w  Łodzi to nie tylko duża oszczędność czasu, ale przede wszystkim wygoda. Loty w sposób szczególny doceniają seniorzy oraz rodziny z małymi dziećmi, a także osoby wybierające kilkudniowe wycieczki. Połączenia lotnicze pozwalają nam w pełni cieszyć się nawet najkrótszym urlopem.

Złote Piaski – dlaczego loty?

Podróż do kurortu Złote Piaski drogą lądową to co najmniej kilkadziesiąt godzin jazdy. Aby ułatwić i uprzyjemnić podróż turystom coraz więcej biur podróży oferowało dojazd z tzw. noclegiem tranzytowym, który dodatkowo przedłużał podróż, ale jednocześnie dawał szansę na dłuższy odpoczynek od wielogodzinnego podróżowania autokarem. Idea noclegu tranzytowego spotkała się z mieszanym odbiorem – część turystów powitała noclegi tranzytowe z entuzjazmem, gros idea poświęcania dodatkowego dnia urlopu na dojazd do destynacji zniechęcała. Nic więc dziwnego w tym, że wraz z pojawieniem się na polskim rynku turystycznym loty do kurortów, takich jak Złote Piaski, Warna czy Burgas spotkały się z dużym zainteresowaniem turystów, co przełożyło się na wzmożony ruch turystyczny nad Morzem Czarnym.

Czy Złote Piaski to miejsce, którego szukamy?

Początkowo Złote Piaski były miejscem cichym i spokojnym. Przyjeżdżały tu osoby spragnione słońca i wody oraz miłośnicy spacerów na łonie przyrody. Obecnie Złote Piaski to jeden z największych kurortów Bułgarii. Miejscowość słynie z licznych atrakcji turystycznych oraz nocnego życia, które po zachodzie słońca wypełnia beach bary, kluby i klubo-kawiarnie. To miejsce, w którym za relatywnie niewielkie pieniądze można imprezować do białego rana, jednocześnie w dzień ciesząc się urokami piaszczystych plaż oraz luksusowych kompleksów hotelowych, które na przestrzeni lat wzbogaciły lokalny krajobraz.

Mimo swojej imprezowej renomy Złote Piaski to także miejsce, w którym można wypocząć w ciszy i spokoju. Sprzyja temu urokliwa Plaża Nirvana – miejsce mniej gwarne i rzadziej odwiedzane przez turystów niż Główna Plaża Złote Piaski – oraz liczne hotele butikowe, które od pewnego czasu wzbogacają lokalną ofertę turystyczną oferując zakwaterowanie w kameralnych, acz wygodnych wnętrzach. Gros hoteli w Złotych Piaskach dodatkowo oferuje swoim gościom możliwość korzystania z basenów i prywatnej plaży.

Gdzie szukać lotów do Złotych Piasków?

Jeśli marzycie o wakacjach w słonecznej Bułgarii z wylotem z lotniska w Łodzi, zachęcamy do zapoznania się z ofertą wycieczek naszych Partnerów. Obsługujemy loty czarterowe dla biur podróży takich, jak Coral Travel, Rainbow, TUI, Itaka oraz Eximtours. W ofercie tych Tour Operatorów znajdziecie Państwo nie tylko atrakcyjne wycieczki do Złotych Piasków, ale również wyloty do innych kurortów Bułgarii.