Dokąd latamy?

Antalya (AYT)

Antalya jest stolicą Riwiery Tureckiej, w której przez prawie cały rok świeci słońce. Z ponad milionem mieszkańców i międzynarodowym portem lotniczym należy do głównych miast Riwiery Tureckiej i jest popularnym ośrodkiem turystycznym, handlowym, a także kongresowo - biznesowym.

Przyjeżdżającym na wypoczynek miasto oferuje szeroką gamę hoteli o zróżnicowanym standardzie, a także mnóstwo restauracji, kawiarenek, barów, dyskotek i butików. Na niemal każdej ulicy mieści się kilkadziesiąt sklepów z biżuterią, galanterią skórzaną i tekstyliami. Bliskość pasm górskich, w wielu miejscach niemal pionowo schodzących do morza powoduje, że do Antalyi przyjeżdża się nie tylko dla sklepów, hoteli i plaży. Antalya kusi olbrzymią ilością zabytków.

Warto na pewno zobaczyć m.in. bramę Hadriana, stare mury miejskie, malowniczą dzielnicę portową Marina, Park Pergale i symbol Antalyi Yivli-Minarett (minaret fletowy).

Największą atrakcją są wodospady Duden, które wpadają do morza z wysokości 40 m. Warto również zobaczyć park Karaalioglu położony na wschód od portu, gdzie rosną egzotyczne kwiaty oraz palmy daktylowe. Stąd rozciąga się przepiękny widok na góry Bey Dagi i Antalyię.