Dokąd latamy?

Forli (FRL)

??Lotnisko Bolonia-Forli znajduje się w regionie Emilia-Romania w odległości 74 km od Bolonii, 57 km od Rimini i 29 km od Rawenny. Niedaleko są również San Marino, Wenecja i Florencja.

Emilia-Romania to znakomity region do zwiedzania i do odpoczynku. Słynie z licznych zabytków wpisanych na listę UNESCO, kurortów na wybrzeżu Adriatyku, klimatycznych miast i wiosek oraz znakomitej kuchni. Co ciekawego znajdziecie w tym regionie?

?? FORLI to nieduże, uniwersyteckie miasto, liczące niewiele ponad 100 tysięcy mieszkańców, z XIV-wieczną twierdzą i zabytkami sakralnymi.
 
?? Kiedy pojedziemy na północny zachód po 40 km dotrzemy do miasta IMOLA. To tu znajduje się słynny Tor Formuły 1, czyli „Autodromo Enzo e Dino Ferrari”, nazwany na cześć fundatora Enzo Ferrari'ego i jego syna Dino.
 
?? BOLONIA jest stolicą regionu Emilia-Romania. To ważny ośrodek handlowy, przemysłowy, kulturalny, turystyczny i naukowy. W Bolonii znajduje się na najstarszy na świecie uniwersytet założony w 1088 roku. Bolonia oferuje turystom liczne zabytki sięgające nawet czasów rzymskich.
 
?? MODENA to drugie miasto regionu pod względem gospodarki.10 km na południe od Modeny zaczynają się Apeniny.
 
?? RIMINI i kurorty rozciągające się wzdłuż wybrzeża Adriatyku m.in. Lido di Spina, Lido di Savio, Lido di Volano, Lido degli Estensi zachęcają do wypoczynku i uprawiania sportów wodnych. Kuszą ciepłym morzem, szerokimi, piaszczystymi plażami i pełną infrastrukturą hotelowo-campingową. Na wybrzeżu są parki wodne, miejsca rozrywki, pola golfowe itp.
 
?? 10 km od Adriatyku znajduje się RAWENNA – miasto z licznymi zabytkami sakralnymi z okresu wczesnego chrześcijaństwa i Bizancjum, wpisanymi na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Rawenna znana jest przede wszystkim jako ośrodek mozaikarstwa.
 
?? Nie można pominąć państewka SAN MARINO położonego ok. 70 km na południowy-wschód od Forli. Na pewno zrobi wrażenie na najmłodszych turystach. San Marino jest strefą wolnocłową i można kupić taniej perfumy, czy alkohol.