Wakacje

Czytelnia

Tor Imola

Popularny Tor Imola, a właściwie Autodromo Enzo e Dino Ferrari to tor wyścigowy znajdujący się w niedalekim sąsiedztwie włoskiego miasta Imola, w odległości 40 km na wschód od Bolonii i 80 km od fabryki Ferrari w Maranello oraz ok. 42 km od Forli.

Czytaj więcej

Loty do Rimini: Słoneczne Włochy w zasięgu ręki

Rimini to jedno z najpopularniejszych miast turystyczno-wypoczynkowych nad północnym Adriatykiem. Podobnie jak Bolonia, Rimini leży w regionie Emilia-Romania. Słońce, piaszczyste plaże, wyśmienita kuchnia oraz niepowtarzalny klimat włoskiego miasteczka rokrocznie przyciąga tutaj rzesze turystów z całego Świata.

Czytaj więcej

Co zobaczyć w Lwowie?

Już od dłuższego czasu Ukraina stanowi popularny wśród polskich turystów kierunek wyjazdowy. I choć do Lwowa wciąż wyjeżdżamy głównie na wyjazdy weekendowe, jest to miasto cieszące się naprawdę dużym zainteresowaniem. Co warto zobaczyć odwiedzając Lwów?

Czytaj więcej

Wakacje na Sycylii

Sycylia to wprost wymarzone miejsce na letnie wakacje. Słońce, piasek, woda… i doskonała włoska kuchnia. Jak się temu oprzeć? Zwłaszcza teraz, kiedy z Łodzi na Sycylię można polecieć jednym samolotem (bez przesiadek, z międzylądowaniem w Forli) i to w naprawdę korzystnej cenie.

Czytaj więcej

Tanie loty do Włoch – na weekend, na urlop, biznesowo

Włochy to kierunek często wybierany przez polskich turystów, a coraz częściej także przedsiębiorców. Do niedawna do Włoch podróżowaliśmy głównie autokarami i samochodami. Mniejsze grupy korzystały z busów. Dzisiaj tanie loty do Włoch oferują nam pełną swobodę komunikacji zarówno z dużymi ośrodkami miejskimi, jak i niewielkimi destynacjami o walorach turystycznych.

Czytaj więcej

Złote Piaski - piaszczyste plaże i morze atrakcji

Złote Piaski to jeden z najbardziej popularnych nadmorskich kurortów Bułgarii. Sam kurort, jak i jego okolice cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem turystów od ponad 60 lat. Jednym z największych atutów tej popularnej wakacyjnej destynacji są piaszczyste plaże, na których możemy zażyć kąpieli słonecznych i zakosztować sportów wodnych.

Czytaj więcej