Wakacje

Ciekawostki podróżnicze

Loty do Bułgarii – Złote Piaski

Złote Piaski to popularny bułgarski kurort kuszący słońcem i szerokimi, piaszczystymi plażami. Niegdyś oddalony o co najmniej kilkadziesiąt godzin drogi, dziś znajduje się w zasięgu kilkugodzinnego lotu. Dlaczego planując wczasy w Bułgarii warto wybrać wycieczkę samolotem?

Czytaj więcej

Tanie loty do Warny

Marzysz o wakacjach w słonecznej Bułgarii, ale przeraża Cię wielogodzinna podróż autokarem lub samochodem Nasi Partnerzy oferują tanie loty do Warny oraz niezapomniane wakacje na piaszczystych plażach bułgarskich kurortów. To okazja, obok której nie możesz przejść obojętnie.

Czytaj więcej

Jak zaplanować wycieczkę do Londynu?

Planowanie wycieczki do Londynu należy rozpocząć od pogodzenia się z faktem, że jedna wizyta w tym niezwykłym mieście to zdecydowanie za mało, żeby zobaczyć wszystkie jego atrakcje i miejsca warte naszej uwagi. Co w takim razie należy zwiedzić? Od czego zacząć planowanie wycieczki, żeby zobaczyć jak najwięcej? Gdzie szukać noclegów?

Czytaj więcej

Ile kosztuje wiza do Turcji?

Planując urlop w skąpanej w słońcu Turcji większość z nas zastanawia się, ile trzeba będzie zapłacić za wizę turystyczną. Tymczasem od 2 marca 2020 roku obywatele sześciu krajów europejskich, w tym Polski mogą przebywać na terytorium Turcji bez wizy przez 90 dni. Należy przy tym pamiętać, że wciąż obowiązuje nas wymóg posiadania ważnego paszportu. Jaka powinna być data ważności paszportu? Jak często możemy podróżować do Turcji bez wizy?

Czytaj więcej

Co zabrać na wakacje do Grecji?

Grecja to jeden z ulubionych kierunków turystycznych wśród polskich turystów. Kusi piaszczystymi plażami, słońcem oraz interesującymi zabytkami. Jak przygotować się do wakacji w Grecji? Czego nie powinno zabraknąć w naszej walizce?

Czytaj więcej

Najciekawsze miejsca turystyczne w Irlandii

Irlandia powszechnie uważana jest za jeden z najbardziej celtyckich krajów Europy. Tymczasem największą grupą etniczną zamieszkującą terytorium współczesnej Irlandii byli Piktowie. Plemiona celtyckie przybyły na wyspę dopiero między IV a III wiekiem p.n.e. W latach 432-465 Irlandia została schrystianizowana przez św. Patryka i stała się głównym ośrodkiem nauki.

Czytaj więcej

Największe atrakcje turystyczne Londynu

Londyn to stolica Anglii i Wielkiej Brytanii, a zarazem największe miasto królestwa. Położone jest w jego południowo-wschodniej części, nad Tamizą. Po Moskwie i Stambule stanowi trzecie największe miasto w Europie. Rokrocznie Londyn odwiedzają turyści z całego świata. Co przyciąga ich największą uwagę?

Czytaj więcej