Wakacje

Ciekawostki podróżnicze

Największe atrakcje Wielkiej Brytanii

Od skalnych monolitów, po malownicze zamki… Od historycznych budowli, po nowoczesne muzea i energetyczne metropolie… Wielka Brytania mimo raczej kapryśnej pogody każdego roku przyciąga turystów z całego świata, oferując im dokładnie takie atrakcje, jakich szukają. Co warto zwiedzić w Wielkiej Brytanii?

Czytaj więcej

Najczęściej odwiedzane przez turystów miejsca w Bodrum

Bodrum to popularny kurort turystyczny zlokalizowany u wybrzeża Morza Egejskiego. W sezonie letnim miejscowość jest chętnie odwiedzana przez turystów z całego świata, których przyciągają do Bodrum luksusowe hotele, nocne kluby i dyskoteki, a także piaszczyste plaże i zabytki. Co warto zwiedzić w Bodrum i najbliższej okolicy?

Czytaj więcej

Co warto zobaczyć w mieście Antalya?

Antalya to jedno z najpopularniejszych miast kraju, a zarazem ceniony kurort turystyczny, do którego od lat niezmiennie ściągają turyści z całego świata. Antalya leży w południowo-zachodniej Turcji. Przyciąga uwagę zabytkową architekturą, piaszczystymi plażami oraz dużą liczbą atrakcji turystycznych. Co warto zobaczyć odwiedzając to niezwykłe miasto?

Czytaj więcej

Największe atrakcje turystyczne w Turcji

Turcja to popularny kierunek turystyczny, o wyborze którego decydują m.in. doskonała pogoda, szerokie piaszczyste plaże i luksusowe hotele. Nie bez znaczenia dla wyboru tego kierunku turystycznego jest również cena wyjazdu, która jest nieporównywalnie niższa od ceny pobytu w zachodnich kurortach.

Czytaj więcej

Burgas - TOP 5 najczęściej odwiedzanych przez turystów miejsc

Burgas to miasto położone w południowo-wschodniej Bułgarii, nad Zatoką Burgaską Morza Czarnego. Obecnie Burgas stanowi ważny ośrodek kultury oraz chętnie wybierany przez zagranicznych turystów kurort wypoczynkowy. Burgas to także znane uzdrowisko. Wybierając wczasy w Bułgarii z przelotem najpewniej wylądujemy właśnie w Burgas. W mieście znajduje się jeden z największych międzynarodowych portów lotniczych w kraju. A co warto tu zwiedzić?

Czytaj więcej

Gdzie na urlop?

Co roku tysiące Polaków zadają sobie jedno pytanie: Gdzie na urlop? Odpowiedź zależy od naszych preferencji, budżetu, a także tego czy mamy ważny paszport.

Czytaj więcej